Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Recykling w szkołach. Uczniowie stworzą prace plastyczne

520 kilogramów tekstyliów, w tym również guzików i tasiemek, przygotowała firma VIVE Textile Recycling do wykorzystania w drugiej edycji konkursu „Recykling na miarę”. W projekcie bierze udział ponad stu uczniów z 29 świętokrzyskich szkół.

Autor: Katarzyna Prędotka

04.05.2018 15:45

image Agnieszka Servaas, wiceprezes VIVE Textile Recycling Fot. / Business Centre Club

Każda placówka otrzyma 20 kilogramów tekstyliów, które wykorzysta do stworzenia swoich prac plastycznych w kategoriach nawiązujących do motywu przewodniego, czyli świętokrzyskiego dziedzictwa kulturowego.

Grażyna Jarosz, prezes fundacji VIVE Serce Dzieciom, podkreśla, że ideą projektu jest zwrócenie uwagi na fakt, iż produkt używany może być wykorzystany po raz kolejny. „Recykling na miarę” jest współtworzony razem z Zespołem Państwowych Szkół Plastycznych imienia Józefa Szermentowskiego w Kielcach. 27 marca zostały zorganizowane warsztaty, podczas których nauczyciele razem z uczniami mogli dowiedzieć się jak wykonać pracę z użyciem różnego rodzaju tekstyliów, a także skonsultować swoje pomysły.

Jednym z wymogów konkursu jest stworzenie płaskiej formy na kartce o wymiarach A3, natomiast w trakcie spotkania w „Plastyku” uczestnicy mogli spróbować swoich sił tworząc prace w dowolnej tematyce, również wielowymiarowe, przy zastosowaniu różnych tkanin. Grażyna Jarosz podkreśla, że była zachwycona efektami, szczególnie wizerunkiem Gołoborza. To było bardzo wyjątkowe, uczniowie stworzyli tę pracę przy pomocy m.in. guzików.

Grażyna Jarosz zaznacza, że w przyszłym tygodniu członkowie fundacji będą odwiedzać szkoły, aby zobaczyć jak przebiegają postępy w tworzeniu prac konkursowych. Do komisji oceniającej, której przewodniczyć będzie Agnieszka Servaas, zostaną zaproszeni kieleccy artyści. Spośród nadesłanych zgłoszeń zostanie wyłonionych dwunastu laureatów, którzy otrzymają nagrody pieniężne.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

VIVE Textile Recycling RK Kielce Vive Serce Dzieciom
other news

Podobne wiadomości

Recykling może być ciekawy!

Recykling może być ciekawy!

VIVE Textile Recykling stawia na nowoczesność

VIVE Textile Recykling stawia na nowoczesność

Kreatywny recykling na wzgórzu

Kreatywny recykling na wzgórzu