Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Żołnierze w szpitalu. Odwiedzili małych pacjentów

Nietypowi goście, żołnierze z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych z kieleckiej Bukówki odwiedzili małych pacjentów przebywających w Świętokrzyskim Centrum Pediatrii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego. Wojskowi oprócz uśmiechu przynieśli ze sobą wiele worków wypchanych po brzegi prezentami.

Autor: Iwona Murawska

25.04.2018 12:12

image 25.04.2018 Kielce. Żołnierze z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych odwiedzili dzieci w centrum pediatrycznym szpitala na Czarnowie Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Z żołnierskich odwiedzin cieszył się m. in. 7-letni Wojtuś, który nie wyklucza, że w przyszłości będzie żołnierzem.

- Chciałbym być żołnierzem, nosić zielony mundur, pomagać innym, maszerować i bronić kraju. A dziś dostałem od tych panów maskotkę i puzzle – powiedział Wojtuś.

Porucznik Katarzyna Rzadkowska, rzecznik prasowy Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych podkreśla, że żołnierze działają na rzecz całego społeczeństwa, także na rzecz dzieci.

- Dzieci wzbudzają naszą wrażliwość, ponieważ są najbardziej bezbronną częścią społeczeństwa i dlatego chcemy zrobić dla nich coś dobrego. Uważam, że takie inicjatywy są także możliwością zaprezentowania naszej formacji wśród najmłodszych – dodała Katarzyna Rzadkowska.

Dr Zdzisław Domagała, kierownik I Kliniki Pediatrii w szpitalu na Czarnowie mówi, że takie wizyty, to dla dzieci swoista forma terapii.

- Pobyt w szpitalu jest niewątpliwe dla dzieci sytuacją nadzwyczajną i stresową, więc takie inicjatywy pomagają im w łagodzeniu cierpienia, często bólu i niekiedy osamotnienia. W imieniu moich pacjentów bardzo dziękuję żołnierzom za tę miłą wizytę – dodał dr Zdzisław Domagała.

Żołnierze z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych odwiedzili także dzieci przebywające na oddziale onkologiczno-hematologicznym w szpitalu na Czarnowie.

Galeria zdjęć Kielce. Żołnierze odwiedzili dzieci w centrum pediatrycznym (25.04.2018) [Zdjęcia: 10]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Wojewódzki Szpital Zespolony Bukówka Świętokrzyskie Centrum Pediatrii RK Kielce żołnierze
other news

Podobne wiadomości

Ofiarni żołnierze z Bukówki. Chcą oddać 100 litrów krwi

Ofiarni żołnierze z Bukówki. Chcą oddać 100 litrów krwi

Jak współpracować z cywilami? Uczą się żołnierze podczas kursu na Bukówce

Jak współpracować z cywilami? Uczą się żołnierze podczas kursu na Bukówce

Amerykańscy żołnierze w Kielcach. Szkolili z medycyny pola walki

Amerykańscy żołnierze w Kielcach. Szkolili z medycyny pola walki

To tutaj będą stacjonowali żołnierze?

To tutaj będą stacjonowali żołnierze?