Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Kuratorium wspiera krwiodawstwo. Rozda specjalne pakiety dla uczniów

Pakiety z pomocami dydaktycznymi dotyczącymi honorowego krwiodawstwa przygotowały Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty w Kielcach.

Autor: Daniel Lenart

24.04.2018 17:39

image Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty w Kielcach oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przygotowały pakiety z pomocami dydaktycznymi dotyczącymi honorowego krwiodawstwa. Na zdjęciu: Kazimierz Mądzik - Świętokrzyski Kurator Oświaty Fot. Daniel Lenart / Radio Kielce

Jak mówi kierujący urzędem Kazimierz Mądzik, w pakietach są filmy informujące o celach honorowego oddawania krwi, ale nauczyciele znajdą też mnóstwo innych przydatnych w zajęciach rzeczy.

- Są tam scenariusze lekcji, plakaty, ale też drobne gadżety dla uczniów. Szkoła dostaje też certyfikat informujący, że jest placówką przyjazną krwiodawstwu - informuje Kazimierz Mądzik.

Sama akcja wpisuje się w wieloletnią współpracę kuratorium z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach. Kazimierz Mądzik tłumaczy, że materiały, które są w pakietach zostały dostosowane do wieku uczniów.

- Inne są dla uczniów klas 1-4, inne dla uczniów z klas 5-8. Ale w podstawówkach promujemy przede wszystkim ideę oddawania krwi. Natomiast do uczniów z techników i liceów zwracamy się bezpośrednio, bowiem ci w ostatnich klasach są pełnoletni i sami mogą oddawać krew – tłumaczy Kazimierz Mądzik.

Jak dodaje kurator, w ramach promocji honorowego krwiodawstwa szkoły dostaną też ulotki informacyjne, które będą mogły rozdać rodzicom uczniów.

Pakiety edukacyjne dostępne są zarówno w kuratorium jak i Regionalnym Centrum. Zestaw pomocy dydaktycznych jest darmowy, ale ilość pakietów jest ograniczona.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Krwiodawstwo Kurator Oświaty Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa kuratorium oświaty Kazimierz Mądzik RK Kielce
other news

Podobne wiadomości

Kuratorium nagrodziło najzdolniejszych uczniów

Kuratorium nagrodziło najzdolniejszych uczniów

Kuratorium szuka młodych reżyserów

Kuratorium szuka młodych reżyserów

Uczniowie dawcami komórek? Kuratorium będzie zachęcać

Uczniowie dawcami komórek? Kuratorium będzie zachęcać

Kuratorium obdarowało hospicjum. Do placówki trafiły telewizory i drukarka

Kuratorium obdarowało hospicjum. Do placówki trafiły telewizory i drukarka