Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

„Gorący ziemniak” na dziecięcej onkologii. Radosne chwile dla małych pacjentów

Wielki Turniej Gier Planszowych odbył się w Oddziale Hematologii i Onkologii Dziecięcej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. Projekt jest elementem programu „Terapii śmiechem”, realizowanego przez Fundację „Dr Clown” od 1999 roku w polskich szpitalach, jak również placówkach specjalnych, edukacyjnych i opiekuńczych.

Autor: Iwona Murawska

19.04.2018 20:30

image Turniej gier planszowych na dziecięcym oddziale hematologicznym w szpitalu wojewódzkim Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Jak przyznaje Krzysztof Jasik, pełnomocnik kieleckiego oddziału fundacji, takie wydarzenia to swoista terapia dla pacjentów, którzy w tak młodym wieku muszą się zmagać z trudną chorobą.

- Naszą misją jest sprawianie, by przebywające tu dzieci zapomniały choć na jakiś czas gdzie są i dlaczego muszą tu być. To cel każdej naszej wizyty w szpitalu. Teraz jest nam jeszcze łatwiej, ponieważ te gry są niezwykle angażujące - dodał Krzysztof Jasik.

Podczas turnieju ekipy graczy zmagały się z m.in. w grach „Nie śmiej się”, czy „Gorący ziemniak”. Ta ostatnia sprawiła małym pacjentom dużo radości. Wśród nich była m.in. Ewa.

- W tej grze są bardzo interesujące pytania, można poszerzyć swoją wiedzę. To gra także na czas, dlatego tu liczy się też refleks. Dla nas to odskocznia od dnia codziennego. Możemy w miły sposób spędzić czas - dodała Ewa.

Wielki Turniej Gier Planszowych odbędzie się w tym miesiącu w sumie w 19 oddziałach dziecięcych w całej Polsce.

Galeria zdjęć Kielce. Turniej gier planszowych na dziecięcym oddziale hematologicznym w szpitalu wojewódzkim (19.04.2018) [Zdjęcia: 8]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Wojewódzki Szpital Zespolony onkologia gry planszowe RK Kielce
other news

Podobne wiadomości

Szef ŚCO w gronie osób, które powołają Narodowy Instytut Onkologii

Szef ŚCO w gronie osób, które powołają Narodowy Instytut Onkologii

Nowy sprzęt dla dziecięcej onkologii. Dzięki warszawskiej fundacji

Nowy sprzęt dla dziecięcej onkologii. Dzięki warszawskiej fundacji

Niecodzienni goście na dziecięcej onkologii

Niecodzienni goście na dziecięcej onkologii