Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Radni się zgodzili. Są pieniądze na boiska i place zabaw oraz szczepienia

Kieleccy radni jednomyślnie przyjęli zmiany w tegorocznym budżecie. Ratusz przeznaczy 1 milion złotych na budowę mini boisk sportowo-rekreacyjnych z nawierzchnią poliuretanową oraz niewielkie place zabaw. Z budżetu miasta sfinansowane zostaną także szczepienia dla dzieci przeciw meningokokom typu B.

Autor: Robert Szumielewicz

19.04.2018 07:22 / Aktualizacja 19.04.2018 11:55

image   Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

- W planach jest wybudowanie czterech lub pięciu mini boisk sportowo-rekreacyjnych z nawierzchnią poliuretanową. Częścią tej samej inwestycji będą również niewielkie place zabaw. Oferta skierowana jest do najmłodszych kielczan - informuje Wojciech Lubawski, prezydent Kielc.

Dodaje, że dzieci w wieku 8-10 lat mają ograniczoną dostępność do boisk, bo korzystają z nich ich starsi koledzy, stąd taka inicjatywa.

- Na pewno planowane obiekty nie mogą przeszkadzać mieszkańcom i muszą być zlokalizowane w miejscach, gdzie będzie mogła z nich skorzystać jak największa liczba dzieci. Lokalizacje będą znane w ciągu tygodnia - mówi prezydent.

Pomysł popiera radna Joanna Winiarska. Liczy, że inicjatywa będzie kontynuowana w kolejnych latach. W podobnym tonie wypowiada się Dariusz Kozak, przewodniczący Rady Miasta Kielce. Jego zdaniem pomysł doskonale wpisuje się w działania Kielc, jako Europejskiego Miasta Sportu. Przewodniczący liczy, że program będzie kontynuowany przez radnych następnej kadencji.

Boiska będą mieć wymiary 25x15 metrów z bramkami jak w piłce ręcznej. Wykonane zostanie także ogrodzenie i piłkochwyty.

Kieleccy radni jednomyślnie przyjęli także zmiany w tegorocznym budżecie, w których zapisana została  kwota 1 miliona 250 tysięcy złotych na szczepienia dla dzieci przeciw meningokokom typu B. Dotychczas gmina finansowała szczepienia dla dzieci przeciw meningokokom typu C, ale okazało się, że nie jest to wystarczający preparat, który chroni przed sepsą.

W związku z serią zgonów na oddziale dziecięcym w szpitalu wojewódzkim, które były wywołane meningokokiem typu B, prezydent Wojciech Lubawski podjął decyzję, aby wprowadzić dodatkowe szczepienie przeciwko chroniące przed tą grupą bakterii.

Zdaniem Włodzimierza Wielgusa to bardzo dobra wiadomość, ponieważ ten typ wirusa jest bardzo niebezpieczny i może powodować ciężkie powikłania i zgony. Radny przypomniał, że po wprowadzeniu wiele lat temu szczepień przeciwko meningokokom typu C nie było już przypadków zachorowań wśród dzieci na sepsę spowodowaną patogenem typu C. Teraz ratusz przystąpi do rozmów z przychodniami, aby proces szczepienia zorganizować jak najszybciej.

Radni zgodzili się również na przeznaczenie 400 tysięcy złotych na organizację sierpniowych mistrzostw świata piłkarek ręcznych do lat 18.

Galeria zdjęć Kielce. Sesja Rady Miasta (19.04.2018) [Zdjęcia: 8]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Wojciech Lubawski Rada Miasta sepsa sesja szczepienie Joanna Winiarska Dariusz Kozak Urząd Miasta Kielce RK Kielce
other news

Podobne wiadomości

Radni PSL nie widzą powodów, by odwołać starostę

Radni PSL nie widzą powodów, by odwołać starostę

Burzliwa sesja. Radni przekazali pieniądze Szpitalowi Kieleckiemu

Burzliwa sesja. Radni przekazali pieniądze Szpitalowi Kieleckiemu

Sesja w ratuszu. Zdecydują o wydatkach

Sesja w ratuszu. Zdecydują o wydatkach

Sesja pełna uchwał. Radni decydowali nie tylko o wydatkach

Sesja pełna uchwał. Radni decydowali nie tylko o wydatkach