Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Kuratorium nagrodziło najzdolniejszych uczniów

Najzdolniejsi uczniowie z województwa spotkali się dziś w Targach Kielce. Odbyła się tam uroczysta gala podsumowująca konkursy przedmiotowe organizowane przez Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty.

Autor: Daniel Lenart

17.04.2018 15:44

image Spotkanie najlepszych uczniów z województwa świętokrzyskiego w Targach Kielce Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Jak mówi kierujący urzędem Kazimierz Mądzik, w tym roku młodzi ludzie musieli bardziej się wykazać, by zostać laureatem konkursu, bowiem liczba zwycięzców była mniejsza niż w poprzednich latach, wyższy był też poziom trudności konkursów. W sumie w konkursach przedmiotowych w szkołach podstawowych wystartowało 7,5 tys. uczniów, natomiast laureatów jest 75. Z kolei w gimnazjach w rywalizacji uczestniczyło około 10 tysięcy młodych ludzi, natomiast wyróżniono 257 gimnazjalistów.

Wśród zwycięzców konkursu z biologii są Dominika Kwiatkowska i Amelia Switek z Gimnazjum nr 1 w Połańcu.

- Konkurs był znacznie trudniejszy niż ubiegłoroczny, tym bardziej cieszymy się z rezultatu. Trzeba było dużo czasu poświęcić i włożyć mnóstwo pracy, by osiągnąć ten wynik. Było warto - mówiły uczennice z Połańca.

Wojciech Michaluk z Gimnazjum nr 23 w Kielcach został laureatem z dwóch konkursów - z geografii i matematyki. Jak mówi Edyta Lato, dyrektor szkoły, w sumie aż 10 jej uczniów zostało w tym roku laureatami konkursu.

Wojtek przyznaje, że startował aż w czterech konkursach przedmiotowych, jednak w dwóch nie udało mu się zostać laureatem.

- Zawsze lubiłem geografię i matematykę. Tej drugiej specjalnie nie musiałem się uczyć, natomiast geografia wymaga zapamiętania  wielu wiadomości. Na szczęście egzaminy odbywały się w zimie, wtedy nie wychodziłem na dwór z kolegami i się uczyłem - dodał.

Największe wrażenie robi wynik Tomasza Zatorskiego, ucznia Gimnazjum nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Starachowicach, który jako jedyny uczestnik został laureatem w trzech konkursach - z matematyki, fizyki i geografii.

Pytania i testy w konkursach przedmiotowych układali w tym roku eksperci ze Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Centrum zajęło się również praktyczną organizacją egzaminów.

Galeria zdjęć Kielce. Spotkanie najlepszych uczniów z województwa świętokrzyskiego w Targach Kielce (17.04.2018) [Zdjęcia: 36]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Targi Kielce Kurator Oświaty kuratorium oświaty Kazimierz Mądzik RK Kielce Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli
other news

Podobne wiadomości

Kielce przygotują prymusów do olimpiad?

Kielce przygotują prymusów do olimpiad?

Konkurs „Orzeł biały - nasza duma”. Uczniowie wykazali się inwencją twórczą

Konkurs „Orzeł biały - nasza duma”. Uczniowie wykazali się inwencją twórczą

Uczniowie otrzymają pieniądze. Piekoszów motywuje do nauki

Uczniowie otrzymają pieniądze. Piekoszów motywuje do nauki

Kuratorium szuka młodych reżyserów

Kuratorium szuka młodych reżyserów