Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Ofiarni żołnierze z Bukówki. Chcą oddać 100 litrów krwi

Sto litrów krwi, w sto dni, na stulecie odzyskania niepodległości, to jeden z pomysłów żołnierzy z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych na Bukówce na uświetnienie rocznicy. Wojskowi zainaugurowali cykl akcji, który ma upamiętnić tę wyjątkową dla wszystkich Polaków chwilę.

Autor: Marcin Różyc

05.04.2018 13:31

image Żołnierze z Bukówki rozpoczęli akcję "Sto litrów krwi na stulecie odzyskania niepodległości" Fot. Marcin Różyc / Radio Kielce

Dzisiaj krew oddało kilkudziesięciu żołnierzy oraz pracowników cywilnych centrum. Podkreślali, że krew warto oddawać z wielu powodów. Jak mówią najważniejsze jest to, że można pomóc drugiemu człowiekowi. – To nic nie kosztuje. Oddawanie krwi nie boli, to bezcenny lek, który może uratować życie. Kto wie, czy kiedyś to właśnie my nie będziemy jej potrzebowali – mówili.

Akcję koordynuje starszy chorąży sztabowy Wojciech Lasia. Jak przypomina, na Bukówce od 2013 roku działa Honorowy Klub Dawców Krwi. Od tego czasu udało się pomóc wielu potrzebującym. Od pięciu lat, akcje oddawania krwi w jednostce organizowane są cyklicznie, raz w miesiącu.

Porucznik Katarzyna Rzadkowska, oficer prasowy Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych informuje, że akcja oddawania krwi to jeden z wielu pomysłów na uświetnienie obchodów stulecia niepodległości. Wojskowi planują organizowanie dni otwartych koszar, podczas których każdy będzie mógł zobaczyć jak wygląda jednostka. Żołnierze zorganizują także liczne imprezy poza centrum. Będą towarzyszyć mieszkańcom w trakcie obchodów świąt narodowych, szykują także pod koniec tego miesiąca bieg na 100 kilometrów.

Żołnierze z Bukówki planują także lekcje historii z weteranami, a także turnieje sportowe.

Żołnierze z Bukówki rozpoczęli akcję "Sto litrów krwi na stulecie odzyskania niepodległości"Kielce. 05.04.2018 / Fot. Marcin Różyc / Radio Kielce

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Krwiodawstwo krew Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych Bukówka
other news

Podobne wiadomości

Przykład dał komendant. Żołnierze z Bukówki oddali krew

Przykład dał komendant. Żołnierze z Bukówki oddali krew

Żołnierze z Bukówki honorowo oddali krew

Żołnierze z Bukówki honorowo oddali krew

Żołnierze przelali krew w słusznej sprawie

Żołnierze przelali krew w słusznej sprawie