Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Miliony dla szpitali. Będą mogły kupić niezbędny sprzęt

Ponad 3,5 mln zł na zakup nowego sprzętu medycznego i konieczne remonty dostaną trzy świętokrzyskie szpitale. Taką decyzję podjął dzisiaj zarząd województwa.

Autor: Iwona Murawska

28.03.2018 13:50

image Świętokrzyskie Centrum Rehabilitacji w Czarnieckiej Górze Fot. / rehabilitacjascr.pl
Komentarze

Najwięcej, bo aż 3 miliony 120 tysięcy złotych otrzyma Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Czerwonej Górze. Pieniądze przeznaczone są, m.in., na dostosowanie pomieszczeń po dawnej kuchni na potrzeby przychodni przyszpitalnej. Dzięki dotacji przebudowane zostaną także pomieszczenia dla szpitalnej apteki, która obecnie mieści się w różnych częściach budynku. Jak informuje Youssef Sleiman, pieniądze przeznaczone zostaną także na zakupy aparatury.

- Zakupimy m.in. 20 respiratorów do na potrzeby Ośrodka Domowej Wentylacji Mechanicznej oraz dodatkowy aparat USG, co pozwoli nam na zwiększenie liczby wykonywanych badań diagnostycznych - wylicza Youssef Sleiman.

Szpital w Czerwonej Górze kupi również analizator do pomiaru tlenku azotu ze spirometrem oraz nowy stół operacyjny, ponieważ jeden z obecnych jest uszkodzony, a jego naprawa byłaby zbyt kosztowna.

- Pieniądze na zakup aparatury otrzymało także Świętokrzyskie Centrum Rehabilitacji w Czarnieckiej Górze - informuje Jerzy Chojnacki, dyrektor lecznicy. - 25 tysięcy złotych dofinansowania przeznaczymy na zakup dwóch urządzeń. Pierwsze to cewka indukcyjna do aparatu, który stymuluje ściśle określony obszar w głębi ciała powodując cofnięcie się bólu czy obrzęku oraz poprawę ruchomości. Zakupimy także odkurzacz basenowy, który pozwoli utrzymać nam właściwe parametry wody. Dotychczas używaliśmy starego odkurzacza, który ma już ponad 14 lat i się zużył - dodał Jerzy Chojnacki.

210 tys. zł otrzyma także Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach. Za te pieniądze lecznica doposaży Klinikę Otolaryngologii. Zakupi m.in. mikroskopy ambulatoryjne i operacyjne oraz defibrylator, czyli sprzęt, który umożliwia zabiegi operacyjne z zakresu  otolaryngologii dziecięcej.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Wojewódzki Szpital Zespolony Czerwona Góra Youssef Sleiman Świętokrzyskie Centrum Rehabilitacji Czarniecka Góra Zarząd Województwa Świętokrzyskiego RK Kielce
other news

Podobne wiadomości

Wybrano kandydata na dyrektora szpitala

Wybrano kandydata na dyrektora szpitala

ŚCO wykonuje coraz więcej zabiegów rekonstrukcji piersi

ŚCO wykonuje coraz więcej zabiegów rekonstrukcji piersi

Pediatria w Jędrzejowie wznawia działalność

Pediatria w Jędrzejowie wznawia działalność

Starosta mówi, że szpital działa świetnie i… wnioskuje o kolejną kontrolę

Starosta mówi, że szpital działa świetnie i… wnioskuje o kolejną kontrolę