Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Misterium Męki Pańskiej na ulicach Kielc [MAPA]

Pogoda nie odstraszyła pątników. Setki osób bierze udział w Drodze Krzyżowej ulicami Kielc. Misterium Męki Pańskiej jest od kilkunastu lat organizowane przez diecezję kielecką i Wojewódzki Dom Kultury. W czytanie rozważań i niesienie Krzyża zaangażowały się różne grupy i środowiska, m. in. Bożogrobcy, strażacy z OSP, klerycy, księża, młodzież, harcerze, radni i sportowcy.

Autor: Katarzyna Podraza , Marlena Płaska , Karol Żak

26.03.2018 19:48

image Droga Krzyżowa ulicami Kielc Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Uczestniczące w Drodze Krzyżowej osoby mówiły, że przyszły z różnymi intencjami. Były to bardzo osobiste prośby, dotyczące problemów codziennego życia rodzin, ale modlono się także za Polskę.

- Pomimo takiej zimnej pogody podejmujemy krzyż taki jak Chrystus - mówili nam kielczanie. 

Misterium ulicami Kielc łączy rozważanie Męki Jezusa ze wspomnieniem ważnych osób i wydarzeń z historii miasta – mówi ks. Mirosław Cisowski, rzecznik diecezji kieleckiej. Stacje Drogi Krzyżowej znajdują się w charakterystycznych, ważnych miejscach. W tym roku trasa została nieco zmieniona i ze względu na rocznicę odzyskania niepodległości wierni zatrzymają się na pl. Wolności, gdzie znajduje się pomnik Józefa Piłsudskiego.

Misterium Męki Pańskiej rozpoczęło się w Kościele Św. Wojciecha w Kielcach o 18.30. Wierni przejdą m. in. przez Rynek, a następnie ulicami: Sienkiewicza, Wesołą i Hipoteczną. Zatrzymają się na Placu Wolności i Placu Najświętszej Maryi Panny. Nabożeństwo zakończy się błogosławieństwem biskupa kieleckiego Jana Piotrowskiego na pl. Jana Pawła II.

Na antenie Radia Kielce transmitujemy rozważania w specjalnym programie.

Mapka Drogi Krzyżowej ulicami KielcFot. Piotr Michalski / Radio Kielce

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Sienkiewicza Rynek pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego Plac Wolności Diecezja Kielecka młodzież harcerze radni sportowcy Jana Pawła II Droga Krzyżowa misterium zakon bożogrobców bp Jan Piotrowski kościół świętego Wojciecha RK Kielce Ochotnicza Straż Pożarna Wojewódzki Dom Kultury Józef Piłsudski Wesoła 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości Hipoteczna Plac Najświętszej Maryi Panny
other news

Podobne wiadomości

Droga Krzyżowa w intencji trzeźwości. Nie tylko dla uzależnionych [ZDJĘCIA]

Droga Krzyżowa w intencji trzeźwości. Nie tylko dla uzależnionych [ZDJĘCIA]

Droga Krzyżowa w kościele pw. św. Jadwigi

Droga Krzyżowa w kościele pw. św. Jadwigi

Ulicami Kielc przeszła Droga Krzyżowa

Ulicami Kielc przeszła Droga Krzyżowa

Misterium i Droga Krzyżowa na kieleckiej Kadzielni

Misterium i Droga Krzyżowa na kieleckiej Kadzielni