Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Teatr pełen plakatów

Najstarszy pochodzi z 1999 roku, natomiast najnowszy z 2018. Mowa o plakatach teatralnych znajdujących się na wystawie „Od Balladyny po Ciemności. 20 plakatów na 20 lat województwa świętokrzyskiego”, którą można oglądać w foyer kieleckiego teatru dramatycznego.

Autor: Katarzyna Prędotka

26.03.2018 14:23 / Aktualizacja 26.03.2018 21:05

image 27.03.2018 Kielce. Teatr im. S. Żeromskiego. Wystawa plakatu Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Ekspozycja została zorganizowana w ramach Międzynarodowego Dnia Teatru, ale nawiązuje również do 20 lat istnienia województwa świętokrzyskiego. Składają się na nią plakaty dotyczących sztuk wystawianych w teatrze imienia Stefana Żeromskiego. Wśród nich: „Balladyna”, „Samotność pół bawełnianych”, a także „Caryca Katarzyna”.

Jacek Kowalczyk dyrektor Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego zaznaczył, że wystawa nie tylko pokazuje plakaty przypominające o spektaklach, to również świadectwo tego jak placówka rozwinęła się przez dwadzieścia lat.

Uczestnicy wernisażu podkreślali, że dzięki plakatom mogą cofnąć się do spektakli sprzed kilkunastu lat. Pani Edyta, najbardziej pamięta ten, uznany za jeden z bardziej kontrowersyjnych, czyli „Macicę” autorstwa Marii Wojtyszko w reżyserii Piotra Szczerskiego z 2007 roku.

Na uroczystości obecny był również dyrektor teatru Michał Kotański, który zapytany o to czy w dobie Internetu i multimediów istnienie teatru nadal ma sens, zdecydowanie odpowiedział, że tak.  - Oczywiście czasy są inne, ale teatr to przede wszystkim budowanie relacji z ludźmi, której nie stworzy się podczas grania w gry, czy oglądania filmów - zaznaczył. Wystawę plakatów można oglądać przez najbliższe dni w foyer Teatru imienia Stefana Żeromskiego w Kielcach.

Galeria zdjęć Kielce. Teatr im. S. Żeromskiego. Wystawa plakatu (27.03.2018) [Zdjęcia: 14]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

wernisaż Teatr Żeromskiego Jacek Kowalczyk Michał Kotański
other news

Podobne wiadomości

Wielobarwny wernisaż w Galerii „Wieża Sztuki”

Wielobarwny wernisaż w Galerii „Wieża Sztuki”

Wernisaż wystawy Marka Sabata

Wernisaż wystawy Marka Sabata

Wernisaż u Żeromskiego

Wernisaż u Żeromskiego