Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Elewi z Sandomierza regularnie oddają krew

Ponad 20 elewów służby przygotowawczej, szkolących się w Jednostce Wojskowej w Sandomierzu oddało dzisiaj honorowo krew. Szeregowy elew Lew Kamil Kaszczyc podkreśla, że sprawia mu olbrzymia satysfakcję, iż może w ten sposób uratować komuś życie, lub zdrowie. Dodał, że po uroczystej przysiędze i szkoleniu, wśród żołnierzy wzrosło poczucie patriotyzmu i chęć pomagania innym ludziom.

Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik

15.03.2018 13:22

image Akcja oddawania krwi przez żołnierzy z jednostki wojskowej w Sandomierzu Fot. Grażyna Szlęzak - Wójcik / Radio Kielce

Z kolei szeregowy elew Damian Kwitek mówi, że regularnie oddaje krew, ponieważ chce pomagać innym. Jest to o tyle ważne, że krwi nie można wyprodukować i zastąpić jej czymś innym - dodał.

Młodszy chorąży Piotr Wróbel z Wojskowego Klubu Honorowych Dawców Krwi przy 3. Batalionie Radiotechnicznym informuje, że klub skupia 25 członków, ale żołnierzy oddających krew jest znacznie więcej. Robią to również osoby niezrzeszone, co wynika ze specyfiki służby wojskowej. Trudno jest bowiem organizować cykliczne akcje, w których uczestniczyłoby wielu żołnierzy.

Honorowe oddawanie krwi przez sandomierskich żołnierzy było częścią ogólnopolskiej akcji pn. „Spokrewnieni krwią”, która odbywa się pod patronatem Ministerstwa Obrony Narodowej.

Galeria zdjęć Sandomierz. Akcja oddawania krwi przez żołnierzy z jednostki wojskowej (15.03.2018) [Zdjęcia: 6]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

krew elewi RK Sandomierz
other news

Podobne wiadomości

W wyjątkowy sposób upamiętnili Niezłomnych. Oddali krew razem z wojewodą

W wyjątkowy sposób upamiętnili Niezłomnych. Oddali krew razem z wojewodą

Przykład dał komendant. Żołnierze z Bukówki oddali krew

Przykład dał komendant. Żołnierze z Bukówki oddali krew

Żołnierze z Bukówki honorowo oddali krew

Żołnierze z Bukówki honorowo oddali krew