Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Starachowice przeciwko ograniczeniom w sprzedaży alkoholu

Mieszkańcy Starachowic nie chcą zmian w dotychczasowym systemie funkcjonowania punktów sprzedaży alkoholu na terenie miasta ani ograniczenia godzin, w których ta sprzedaż jest prowadzona. Jak poinformował Marek Materek, prezydent miasta, w związku ze zmianami w Ustawie o Wychowaniu w Trzeźwości i Przeciwdziałaniu Alkoholizmowi pracownicy urzędu przeprowadzili konsultacje w sprawie ograniczenia czasu sprzedaży oraz liczby punktów sprzedających napoje alkoholowe na terenie gminy Starachowice. Wzięło w nich udział 580 osób.

Autor: Iwona Murawska

13.03.2018 17:24

image Starachowice. Konsultacje społeczne dotyczące kwestii ograniczenia czasu sprzedaży i liczby punktów handlujących alkoholem na terenie miasta Fot. Tomasz Piwko / Radio Kielce
Komentarze

- Konsultacje prowadziliśmy na kilka sposobów. Jednym z nich były ankiety, które dostępne były w Urzędzie Miasta w Starachowicach, jak również na stronie internetowej urzędu. Zdecydowana większość osób, które uczestniczyły w tej ankiecie, bo ponad 400, wypowiedziało się negatywnie w stosunku do zaproponowanych zmian, czyli m.in. ograniczenia liczby miejsc, w których sprzedawany jest alkohol. Osoby wypełniające ankiety zdecydowanie sprzeciwili się propozycji ograniczenia czasu sprzedaży alkoholu albo od godziny 22.00 do 6.00 alko od 24.00 do 6.00 - dodał prezydent Materek.

Władze Starachowic, w związku z wynikami konsultacji w sprawie ograniczenia czasu sprzedaży oraz liczby punktów sprzedających napoje alkoholowe na terenie gminy Starachowice, nie zamierzają wprowadzać żadnych zmian w tym zakresie.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

alkohol RK Starachowice
other news

Podobne wiadomości

Właściciele sklepów boją się zapowiadanych ograniczeń

Właściciele sklepów boją się zapowiadanych ograniczeń

Akcja

Akcja "Znicz": co roku te same błędy. Alkohol, brawura, brak koncentracji

Alkohol i brawura przyczynami tragicznych wypadków

Alkohol i brawura przyczynami tragicznych wypadków

Kolejne sklepy z alkoholem w Sandomierzu

Kolejne sklepy z alkoholem w Sandomierzu