Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Jak współpracować z cywilami? Uczą się żołnierze podczas kursu na Bukówce

O tym jak powinna wyglądać współpraca żołnierzy z cywilami uczą się wojskowi, którzy biorą udział w kursie w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych na Bukówce. Do stolicy regionu świętokrzyskiego przyjechało 30 oficerów i podoficerów.

Autor: Marcin Różyc

12.03.2018 15:35

image Szkolenie oficerów współpracy cywilno-wojskowej z całego kraju w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach. Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce
Komentarze

Major Marcin Matczak, szef sekcji szkolenia na Bukówce mówi, że żołnierze nauczą się np. podstaw prawnych dotyczących takiej współpracy. - Dowiedzą się także jakie są zadania oficerów współpracujących z cywilami w trakcie wojny, oraz podczas misji stabilizacyjnych poza granicami państwa. Nauczą się również z jakimi sprawami zgłaszać się do odpowiednich przedstawicieli samorządu - mówi mjr Marcin Matczak.

Wojskowi w Polsce współpracują z władzami samorządowymi, np. w trakcie organizowania uroczystości patriotycznych. Ponadto żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej pomagają w likwidacji skutków klęsk żywiołowych.

Na Bukówkę przyjechali przedstawiciele jednostek wojskowych różnego typu. Wśród nich znalazła się porucznik Ewelina Bachucka z Rzeszowa, która na co dzień zajmuje się współpracą z cywilami. Ma nadzieję, że kurs pomoże jej w jeszcze lepszej współpracy z samorządowcami i rożnymi stowarzyszeniami.   

Kurs dotyczący współpracy cywilno-wojskowej realizowany jest w Kielcach raz w roku.

Szkolenie oficerów współpracy cywilno-wojskowej z całego kraju w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach.Kielce. 12.03.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych Bukówka Wojska Obrony Terytorialnej RK Kielce
other news

Podobne wiadomości

Amerykańscy żołnierze w Kielcach. Szkolili z medycyny pola walki

Amerykańscy żołnierze w Kielcach. Szkolili z medycyny pola walki

To tutaj będą stacjonowali żołnierze?

To tutaj będą stacjonowali żołnierze?

Żołnierze WOT będą się szkolić na Bukówce?

Żołnierze WOT będą się szkolić na Bukówce?

Szkolili się w Radiu Kielce przed wyjazdem na misję

Szkolili się w Radiu Kielce przed wyjazdem na misję