Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Miliony za nadwykonania. Które szpitale dostaną najwięcej?

Ponad 53 mln zł trafiło do świętokrzyskich szpitali i poradni medycznych z Narodowego Funduszu Zdrowia. To pieniądze za tzw. nadwykonania, czyli świadczenia medyczne, które placówki wykonały ponad przyznany przez fundusz kontrakt.

Autor: Iwona Murawska

20.02.2018 15:29

image 14.03.2016 Kielce. Wojewódzki Szpital Zespolony. Brama wjazdowa. Szlaban. Ambulans. Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Jak informuje Małgorzata Kiebzak, dyrektor świętokrzyskiego oddziału NFZ, zdecydowana część tych pieniędzy trafiła do szpitali, które otrzymają w sumie 32,5 mln zł.

Z kolei ponad 20 mln zł na nadwykonania trafiło do poradni medycznych z naszego regionu. Ponad 3 mln zł przeznaczone zostały na zapłacenie świadczeń z zakresu rehabilitacji, ponad milion złotych na psychiatrię i na działalność hospicyjną, prawie milion złotych na świadczenia pielęgnacyjno-opiekuńcze, a 300 tys. zł na stomatologię.

- Ponad 5 mln 200 tys. zł trafi także na świadczenia specjalistyczne. Również znaczna kwota, bo ponad 7 mln 300 tys. zł trafi na hemodializoterapię - wylicza dyrektor Małgorzata Kiebzak. 

Najwięcej pieniędzy za tzw. nadwykonania, bo ponad 7 mln zł, otrzymał Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach, Szpital Powiatowy w Starachowicach 4 mln zł, a Szpital Powiatowy w Ostrowcu Świętokrzyskim 3 mln zł.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

NFZ Wojewódzki Szpital Zespolony Małgorzata Kiebzak RK Ostrowiec Św. RK Starachowice Szpital Powiatowy Starachowice RK Kielce Szpital Powiatowy Ostrowiec szpital
other news

Podobne wiadomości

NFZ zapłaci za nadwykonania. Wzrosną pensje w szpitalu?

NFZ zapłaci za nadwykonania. Wzrosną pensje w szpitalu?

NFZ płaci za nadwykonania. Dla szpitali najwięcej

NFZ płaci za nadwykonania. Dla szpitali najwięcej

Do końca marca NFZ wypłaci 75 mln zł za nadwykonania

Do końca marca NFZ wypłaci 75 mln zł za nadwykonania