Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Odwiedzili chore dzieci, by wywołać uśmiech na ich twarzach

Małych pacjentów chorych onkologicznie odwiedzili dziś w szpitalu wolontariusze Fundacji "Dr Clown", którzy włączyli się w ogólnopolską akcję "Wszystkiego dobrego dla chorego!". Wcześniej wolontariusze zebrali od uczniów szkół laurki z życzeniami dla dzieci przebywających w szpitalach i dziś im wręczyli te liściki.

Autor: Iwona Murawska

08.02.2018 17:41

image Wolontariusze Fundacji "Dr Clown" odwiedzili chore dzieci Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Jak informuje Krzysztof Jasik z Fundacji "Dr Clown", akcja ma na celu wywołanie uśmiechu na twarzach dzieci i sprawienie, by choć na chwilę zapomniały o swojej chorobie. - Niezależnie od sytuacji, każdy ma tę potrzebę radości i my pomagamy tę radość z siebie wydobyć. Naukowo udowodnione jest, że śmiech pomaga w procesie leczenia, dlatego cieszymy się, że chociaż w taki sposób możemy pomóc chorym dzieciom - dodał Krzysztof Jasik.

Jedną z pacjentek oddziału hematologiczno-onkologicznego w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach, którą dziś odwiedzili wolontariusze Fundacji "Dr Clown" była Wiktoria. - Uważam, że takie akcje są nam bardzo potrzebne. Zapominamy o swojej chorobie, cierpieniu, możemy się poczuć jak zdrowe dzieci. Bardzo dziękujemy wolontariuszom, że nas odwiedzili - dodała Wiktoria.

Akcja została zorganizowana w okazji przypadającego w niedzielę Światowego Dnia Chorego. Wolontariusze Fundacji "Dr Clown” odwiedzą jeszcze m. in. dzieci przebywające w Świętokrzyskim Centrum Pediatrii w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Wojewódzki Szpital Zespolony RK Kielce Świętokrzyskie Centrum Onkologii Fundacja "Dr Clown"
other news

Podobne wiadomości

Motocykliści odwiedzili małych pacjentów

Motocykliści odwiedzili małych pacjentów

Wyjątkowi goście u małych pacjentów

Wyjątkowi goście u małych pacjentów

Sportowcy odwiedzili małych pacjentów

Sportowcy odwiedzili małych pacjentów

Święty Mikołaj odwiedził małych pacjentów

Święty Mikołaj odwiedził małych pacjentów