Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Koło Buska zorganizowane zostaną mistrzostwa w… grillowaniu?

Rekreacyjny teren przy stawie w Broninie koło Buska-Zdroju czeka w tym roku drugi etap rozbudowy. Położony 3 kilometry od kurortu akwen, po dokończeniu prac ma się stać dodatkową atrakcją turystyczną dla mieszkańców i kuracjuszy.

Autor: Kamil Włosowicz

08.02.2018 11:56

image Bronina. Staw w Broninie k. Buska-Zdroju Fot. Kamil Włosowicz / Radio Kielce

Burmistrz Waldemar Sikora informuje, że pierwsze prace porządkowe przy zbiorniku wykonano dwa lata temu. Jego teren został odchwaszczony i uporządkowany. Pojawiły się ścieżki spacerowe, ławki, altana, stanowisko do palenia ogniska i molo. W tym roku prace mają być kontynuowane. Będą dotyczyły m.in. oświetlenia obiektu i budowy parkingu na 60 pojazdów.

Sołtys Broniny - Stanisław Kozioł tłumaczy, że pierwsze prace i projekt rozbudowy ponad 5-hektarowego terenu udało się sfinansować dzięki pieniądzom z budżetu obywatelskiego. Dodaje, że w tym roku na terenie przyległym do zbiornika pojawi się m.in. 8 stanowisk do grillowania, które będzie można wykorzystać np. do organizacji mistrzostw regionu w grillowaniu. 

- Zważywszy, że nasza gmina jest gminą uzdrowiskową, powinny na jej terenie powstawać kolejne miejsca do rekreacji, będące jednocześnie atrakcjami dla kuracjuszy – uważa sołtys.  

Staw w Broninie znajdzie się na szlaku planowej ścieżki rowerowej, która połączy dwa kurorty: Busko i Solec. Modernizacja terenu będzie kosztowała ratusz ponad 600 tysięcy złotych. Kwotę w części ma pokryć unijna dotacja. 

Galeria zdjęć Bronina. Staw w Broninie k. Buska-Zdroju (07.02.2018) [Zdjęcia: 10]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Busko-Zdrój Bronina RK Kazimierza Wielka grill
other news

Podobne wiadomości

Zbiornik na Starym Młynie będzie wizytówką Końskich

Zbiornik na Starym Młynie będzie wizytówką Końskich

Zbiornik już odmulany. Kąpiel dopiero za kilka lat

Zbiornik już odmulany. Kąpiel dopiero za kilka lat

Zbiornik w Lipowicy zostanie zagospodarowany

Zbiornik w Lipowicy zostanie zagospodarowany

75. rocznica bitwy pod Broniną

75. rocznica bitwy pod Broniną