Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Oni przygotują PiS do wyborów samorządowych w regionie [LISTA]

Poseł PiS Anna Krupka przedstawiła skład rady programowej partii, która ma przygotować ugrupowanie do wyborów samorządowych w województwie świętokrzyskim.

Autor: Michał Kita

31.01.2018 11:16

image Konferencja Anny Krupki, posłanki PiS. Na zdjęciu: Anna Krupka, posłanka PiS i rada programowa PiS Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce
Komentarze

W skład gremium doradczego weszło kilkudziesięcioro ekspertów z różnych dziedzin, między innymi: Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski, poseł Bogdan Latosiński, profesor Adam Massalski, Małgorzata Kiebzak, dyrektor świętokrzyskiego NFZ, Ryszard Gliwiński, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Tomasz Pleban, wicekurator oświaty.

Jak podkreśla Anna Krupka, przewodnicząca świętokrzyskiego zespołu samorządowego PiS, rada będzie brała udział w przygotowaniu kompleksowego programu dla województwa świętokrzyskiego.

- To są osoby o bogatym doświadczeniu i bogatej wiedzy. Chcieliśmy skorzystać z opinii ekspertów różnych dziedzin i grup społecznych. Zależy nam także na opinii ludzi młodych, dlatego w skład rady weszła między innymi studentka. W szerokiej grupie znajdują się także eksperci z dziedziny: rolnictwa, bezpieczeństwa, polityki społecznej, bezpieczeństwa i edukacji - dodaje.

Zdaniem poseł Anny Krupki, grono fachowców będzie służyło radą przede wszystkim w trakcie kampanii wyborczej.

- Kierunki zmian w regionie przedstawimy na konwencji samorządowej z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego. Naszym celem jest przede wszystkim postawienie dobrej diagnozy tego co jest dzisiaj. Obecnie województwo świętokrzyskie jest najszybciej wyludniającym się regionem w kraju. Ma jeden z najniższych wzrostów PKB. Nasz region jest jednym z najgorzej postrzeganych przez inwestorów w kraju, i musimy to zmienić - dodaje parlamentarzystka. Konwencja Prawa i Sprawiedliwości przed wyborami samorządowymi planowana jest na wiosnę.

Tymczasem dziś w Kieleckim Centrum Kultury odbędzie się świętokrzyska konwencja Prawa i Sprawiedliwości. Spotkanie, które rozpocznie się o 17.30 ma charakter otwarty i mogą w nim uczestniczyć nie tylko członkowie ugrupowania, ale także sympatycy partii. Tematem spotkania będą: wybór posła Dominika Tarczyńskiego, na wiceprzewodniczącego Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w Zgromadzeniu Parlamentarnym w Radzie Europy oraz ocena regionu świętokrzyskiego na tle Europy oraz wskazanie dróg, które mogłyby wzmocnić jego pozycję.

Członkowie Rady Programowej przy Przewodniczącej Świętokrzyskiego Zespołu Samorządowego Prawo i Sprawiedliwość 

 1. Agata Wojtyszek, Wojewoda Świętokrzyski, ekspert ds. bezpieczeństwa i polityki społecznej.
 2. Prof. Adam Massalski, nauczyciel akademicki, były rektor Akademii Świętokrzyskiej, wieloletni Przewodniczący Związku Harcerstwa Polskiego, Kawaler Krzyża Komandorskiego Orderu Odrodzenia Polski, ekspert ds. kultury i historii Ziemi Świętokrzyskiej.
 3. Tadeusz Jakubowski, Dyrektor Świętokrzyskiego Oddziału Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.
 4. Małgorzata Kiebzak, Dyrektor Świętokrzyskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.
 5. Ryszard Gliwiński, Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Kielcach, ekspert ds. poprawy jakości powietrza i polityki antysmogowej.
 6. Bogdan Latosiński, Poseł na Sejm RP, honorowy Przewodniczący NSZZ Solidarność w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym w Kielcach, ekspert ds. komunikacji, transportu zbiorowego i infrastruktury.
 7. Małgorzata Erlich-Smurzyńska, Dyrektor Świętokrzyskiego Oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
 8. Tomasz Pleban, Świętokrzyski Wicekurator Oświaty, wieloletni Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Daleszycach.
 9. Ewa Sayor, wieloletnia Dyrektor kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, ekspert ds. infrastruktury, przedsiębiorca.
 10. Teresa Daszkowska, Pełnomocnik Wojewody Świętokrzyskiego ds. Rodziny, była Dyrektor Szkoły nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi w Starachowicach.
 11. Bartłomiej Dorywalski, doktor nauk prawnych, Pełnomocnik Wojewody Świętokrzyskiego ds. Zrównoważonego Rozwoju oraz Ochrony Informacji Niejawnych, Radny Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.
 12. Janusz Jaroszyński, Dyrektor Centrum Innowacji i Wdrożeń Mesko Spółka Akcyjna.
 13. Paweł Wójcik, Burmistrz miasta i gminy Chmielnik, wieloletni samorządowiec.
 14. Ewa Kopolovets, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Piekoszowie.
 15. Tomasz Staniek, Radny Powiatu Opatowskiego, Kierownik Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Starachowicach..
 16. Tomasz Dulny, radny miasta i gminy Chęciny, kierownik Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Kielcach.
 17. Mateusz Strychalski, rolnik, hodowca koni, Przewodniczący Rady Gminy Kluczewsko.
 18. Jarosław Krzyżanowski, kierownik Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa we Włoszczowie
 19. Rafał Nowak, Dyrektor Wzgórza Zamkowego w Kielcach, wieloletni Dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego w Kielcach.
 20. Marek Tombarkiewicz, wiceminister zdrowia, doktor nauk medycznych, specjalista anestezjologii i intensywnej terapii oraz ratownictwa medycznego, wieloletni dyrektor szpitala powiatowego w Staszowie.
 21. Beata Wentura-Dudek, doktor nauk ekonomicznych, ekspert ds. rynku pracy, przedsiębiorca.
 22. Mariusz Zyngier, wieloletni nauczyciel zawodów związanych z energetyką i elektryką w Zespole Szkół Imienia Oddziału Partyzanckiego „Jędrusie”, w 2017 roku jeden z grona 50 osób na świecie nominowany do „Nauczycielskiego Nobla”.
 23. Grzegorz Socha, Wicedyrektor oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Kielcach, Radny Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.
 24. Robert Pierściński, przedsiębiorca, prezes fabryki soków w Koprzywnicy, jednego z największych zakładów przetwórstwa jabłek w Europie.
 25. Patrycja Pawlik, doradca w dziedzinie Public Relations, ekspert ds. komunikacji i mediów, do niedawna zajmowała się wizerunkiem Targów Kielce.
 26. Olga Chaińska, dietetyk w chorobach wewnętrznych i metabolicznych, propagator zdrowego stylu życia.
 27. Damian Moroń, sołtys wsi Praczka w gminie Kluczewsko, członek Stowarzyszenia Rozwoju w gminie Kluczewsko.
 28. Weronika Wojtaszek, studentka administracji na Uniwersytecie im. Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Galeria zdjęć Kielce. Konferencja Anny Krupki, posłanki PiS w OMPiO (31.01.2018) [Zdjęcia: 17]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

PiS Adam Massalski konwencja Bogdan Latosiński Anna Krupka Agata Wojtyszek Mateusz Morawiecki Małgorzata Kiebzak RK Kielce Tomasz Pleban Ryszard Gliwiński