Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Para prezydencka i premier złożyli życzenia z okazji Dnia Babci i Dziadka

Składamy wszystkim Babciom i Dziadkom nasze najserdeczniejsze życzenia; przyjmijcie Państwo wyrazy szacunku i wdzięczności za dobro, którego polskie rodziny doświadczają dzięki Państwa trosce i miłości - napisali z okazji Dnia Babci i Dziadka prezydent Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda.

21.01.2018 12:37
Źródło: PAP

image Prezydent RP Andrzej Duda Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

"Życzymy Państwu pogody ducha, szczęścia i spokoju, wszelkiej pomyślności i dobrego zdrowia oraz wielu okazji do prawdziwego wytchnienia i odpoczynku, aby mogli Państwo cieszyć się życiem, realizować swoje plany i spełniać marzenia" - napisała para prezydencka w życzeniach zamieszczonych w niedzielę na stronie internetowej prezydenta.

Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda podkreślili, że "dziadkowie to nieoceniony skarb w życiu każdego dziecka". "Szczególna nić porozumienia i wyjątkowy autorytet sprawiają, że są Państwo często bohaterami dzieciństwa, powiernikami młodzieńczych tajemnic, życiowym punktem odniesienia. Dzięki Państwu najmłodsi rozumieją, że kolejne pokolenia potrzebują siebie nawzajem. Więź, którą podtrzymują Państwo z wnukami, oraz wsparcie niesione ich rodzicom to także nieoceniony wkład w proces wychowania" - podkreślili prezydent z małżonką.

Prezydencka para zaznaczyła, że "ciepło i wyrozumiałość, umiejętność życzliwego wysłuchania, cenne rady oraz osobisty przykład tego, jak żyć w zgodzie z wartościami etycznymi i patriotycznymi, budują osobowość młodych ludzi i kształtują ich życiowe postawy".

"Wspaniale przekazują Państwo zdobywaną latami życiową mądrość oraz pamięć o lokalnych i narodowych tradycjach. W roku obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości zachęcamy gorąco, aby historia naszej Ojczyzny, z którą tak bardzo związane bywają rodzinne losy, była szczególnie obecna w Państwa rozmowach z wnukami i prawnukami. Z serca za to dziękujemy, za wszelkie starania i wysiłki, poprzez które wyrażają się Państwa serdeczne uczucia, opiekuńczość i zapobiegliwość" - napisali prezydent z małżonką.

Życzyli też babciom i dziadkom, aby ich relacje z wnukami dawały im "jak najwięcej radości i satysfakcji.

03.08.2016 Kielce. Minister Mateusz Morawiecki podczas rozmowy Bartłomiejem Zapałą.Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Szacunek dla osób starszych należy się nie tylko od osób młodszych, od dzieci, od wnuków, ale od całego społeczeństwa, a szacunek i wsparcie należy się również od państwa polskiego - mówił premier Mateusz Morawiecki w opublikowanym w niedzielę spocie z okazji Dnia Babci i Dziadka.

W filmie nadesłanym przez Centrum Informacyjne Rządu premier Morawiecki złożył życzenia dziadkom i babciom w dniu ich święta. Szef polskiego rządu w piątek odwiedził ostrołęcki Dzienny Dom Pobytu dla osób starszych "Senior+", a ujęcia z tego spotkania wykorzystano w spocie.

"Składam te życzenia w Ostrołęce, gdzie tutaj przed chwilą spotkałem się z seniorami w Domu Seniora i rozmawialiśmy przy szarlotce, przy herbacie, przy kawie o problemach starszego pokolenia. O radościach i o nadziejach" - powiedział premier na nagraniu.

Szef rządu wskazał, że "szacunek dla starszego pokolenia, dla wszystkich osób starszych" to "w Polsce zawsze było świętością". "Ten szacunek należy się nie tylko od osób młodszych, od dzieci, od wnuków, ale również od całego społeczeństwa, a szacunek i wsparcie należy się również od państwa polskiego" - podkreślił.

Morawiecki mówił, że jego dziadkowie pochodzili z różnych stron przedwojennej Polski. "Uwielbiałem słuchać ich historii, ich opowiadań" - wspominał. "Bardzo nas kochali i jestem im za to niezmiernie wdzięczny" - dodał premier.

Premier z okazji Dnia Babci i Dziadka życzył spełnienia marzeń, zdrowia i radości. "I oczywiście takiej stuprocentowej pewności, że wasze wnuczki, wasi wnukowie nie tylko was kochają i pamiętają o was, ale każdego dnia chcieliby, żeby głęboka radość zagościła w waszych sercach i wiosna, która - mam nadzieję - za parę miesięcy rozkwitnie, też rozkwitała w waszych domach i w waszych rodzinach" - powiedział Morawiecki. "Wszystkiego najlepszego!" - zakończył.

Dzień Babci przypada w niedzielę 21 stycznia, Dziadka - 22 stycznia.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Prezydent RP Dzień Babci Andrzej Duda Dzień Dziadka Mateusz Morawiecki