Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Znani artyści kolędowali w Kielcach [ZDJĘCIA]

Kolęd z całego świata wysłuchali uczestnicy koncertu „Betlejem w Kielcach”. Przed kielecką publicznością wystąpili m.in. Katarzyna Moś, Mieczysław Szcześniak, Natalia Kukulska czy Daria Zawiałow. Do Hali Legionów przyszło kilka tysięcy osób.

Autor: Marcin Różyc

20.01.2018 10:24 / Aktualizacja 20.01.2018 21:11

image 20.01.2018 Kielce. Najpiękniejsze kolędy. Koncert "Betlejem w Kielcach" Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Koncert zorganizowała Fundacja „Światło-Życie”. Adam Guzdyk z organizacji mówi, że dzięki tej imprezie można radośnie głosić fakt Bożego wcielenia i narodzenia Chrystusa. Jego zdaniem to wielki powód do radości.

- Niestety w Polsce nie zawsze potrafimy się z tego cieszyć. Staramy się pokazywać, że Boże Narodzenie to wesołe wydarzenie. Poza tym chcemy pielęgnować tradycję śpiewania kolęd w polskich domach. To nasz piękny zwyczaj, taki rodzinny i serdeczny. Warto to pielęgnować - mówi Adam Guzdyk.

Koncert niósł ze sobą także dwie akcje charytatywne. Pierwsza z nich to „Głodnych Nakarmić”. Dochód z niej zostanie przeznaczony na wsparcie dożywienia dzieci oraz dorosłych. Druga akcja to ambasador miłosierdzia.

- Każdy uczestnik może zostać takim ambasadorem, odbierając specjalną torbę z załączoną instrukcją. Należy ją wyposażyć w konkretne produkty i w ciągu dwóch tygodni po koncercie dostarczyć do wskazanego punktu w każdej diecezji - dodaje Adam Guzdyk.

Między kolędami czytane były fragmenty Pisma Świętego. Wykonawcy otrzymywali ogromne brawa od słuchaczy. Wśród nich, już po raz trzeci był Zbigniew Fijałkowski.

- Ten koncert to wspaniałe wydarzenie. Kolędy są melodyjne, można włączyć się w śpiew. Poza tym przybyło tu dużo młodzieży. Najbardziej podoba mi się jednak praca orkiestry - zaznacza Zbigniew Fijałkowski.

Patronat nad koncertem objął biskup kielecki Jan Piotrowski.

Galeria zdjęć Kielce. Najpiękniejsze kolędy. Koncert "Betlejem w Kielcach" (20.01.2018) [Zdjęcia: 60]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Hala Legionów kolędowanie RK Kielce
other news

Podobne wiadomości

Pastorałki i kolędy zabrzmiały w Małogoszczu

Pastorałki i kolędy zabrzmiały w Małogoszczu

Kolędy na jazzowo w katedrze [ZDJĘCIA]

Kolędy na jazzowo w katedrze [ZDJĘCIA]

Pokolenie M. Skąd pochodzą kolędy?

Pokolenie M. Skąd pochodzą kolędy?