Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Rozprawa apelacyjna Andrzeja F. nie odbyła się. Nie stawił się obrońca

W Sądzie Okręgowym w Kielcach nie odbyła się zapowiadana na dziś rozprawa Andrzeja F., byłego wojewódzkiego konsultanta w dziedzinie psychiatrii. Lekarz został skazany wyrokiem sądu I instancji na rok i trzy miesiące więzienia w zawieszeniu na dwa lata za psychiczne i fizyczne znęcanie się nad byłą żoną.

Autor: Monika Miller

19.01.2018 15:19

image Sąd Okręgowy w Kielcach Fot. Stanisław Blinstrub / Radio Kielce

Z tym wyrokiem nie zgodził się oskarżony, który złożył apelację. Sprawa trafiła do sądu II instancji. Na początku rozprawy, na wniosek stron, sąd wyłączył jawność postępowania. Swoją decyzję uzasadnił ważnym interesem prywatnym Andrzeja F. i jego byłej żony. W związku z tym, proces będzie toczył się za zamkniętymi drzwiami.

Jak informuje Jan Klocek, rzecznik instytucji, na dzisiejszej rozprawie nie stawił się jeden z obrońców, dlatego sąd zdecydował o wyznaczeniu kolejnego terminu 13 marca.

Byłemu już konsultantowi wojewódzkiemu zarzucano, że od 2008 do 2012 roku, będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury domowe, używał wobec byłej żony słów powszechnie uznanych za obelżywe oraz groził jej uszkodzeniem ciała. Sąd zarzucił mu także inne działania świadczące o znęcaniu się nad byłą małżonką.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

konsultant wojewódzki ds. psychiatrii RK Kielce Sąd Okręgowy Kielce
other news

Podobne wiadomości

Wojewoda odwołała konsultanta

Wojewoda odwołała konsultanta

Czy wojewoda odwoła swojego konsultanta?

Czy wojewoda odwoła swojego konsultanta?