Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Rektor UJK zadowolony z nowego dziekana

- Bardzo dobry organizator i osoba ceniona za osiągnięcia naukowe - tak profesor Jacek Semaniak, rektor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, ocenia nowego dziekana Wydziału Prawa, Administracji i Zarządzania.

Autor: Daniel Lenart

18.01.2018 19:39

image Prof. Jerzy Jaskiernia został nowym dziekanem Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Na zdjęciu prof. Jerzy Jaskiernia Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Elektorzy zdecydowali w czwartek, że będzie nim profesor Jerzy Jaskiernia, kierujący obecnie Instytutem Prawa, Ekonomii i Administracji.

- Pan profesor Jaskiernia jest osobą o bardzo bogatym dorobku, zarówno organizacyjnym, jak i naukowym. To jest niezwykle istotne w budowaniu przyszłości wydziału, który dobre lata ma jeszcze przed sobą. To wydział bardzo ważny dla naszego uniwersytetu, przyciągający wielu wartościowych studentów o niepospolitych talentach - twierdzi profesor Semaniak.

Rektor UJK podkreśla, że Jerzemu Jaskierni kielecka uczelnia zawdzięcza między innymi uruchomienie kierunku prawo.

Jerzy Jaskiernia był członkiem Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Pojawił się też na tak zwanej liście Macierewicza jako tajny współpracownik SB. Sąd Najwyższy w 2009 roku oczyścił go jednak z zarzutu kłamstwa lustracyjnego. Rektor Jacek Semaniak nie chce oceniać przeszłości politycznej nowego dziekana.

- Nie mnie jest wartościować doświadczenia i sympatie polityczne pracowników. Bo uczelnia powinna być instytucją, gdzie te kwestie mają charakter drugorzędny. Na pewno te funkcje polityczne, które pełnił, stanowią jego doświadczenie życiowe. Pełnił je w systemie, którego już nie ma - mówi profesor Jacek Semaniak.

W wyborze nowego dziekana Wydziału Prawa, Administracji i Zarządzania wzięło udział 23 wydziałowych elektorów. Za kandydaturą Jerzego Jaskierni było dwudziestu z nich.

Galeria zdjęć Kielce. Prof. Jerzy Jaskiernia nowym dziekanem UJK (18.01.2018) [Zdjęcia: 14]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

UJK prof. Jacek Semaniak RK Kielce Jerzy Jaskiernia
other news

Podobne wiadomości

PRL-owski dygnitarz zastąpił współpracownika SB

PRL-owski dygnitarz zastąpił współpracownika SB

Nowy dziekan UJK. Poprzedni współpracował z SB

Nowy dziekan UJK. Poprzedni współpracował z SB

Dziekan składa apelację w sprawie wyroku o współpracy z SB

Dziekan składa apelację w sprawie wyroku o współpracy z SB

Sąd: dziekan kłamcą lustracyjnym

Sąd: dziekan kłamcą lustracyjnym