Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

W Ożarowie powstanie PSZOK z prawdziwego zdarzenia

Na terenie Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Ożarowie powstanie punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Mieszkańcy gminy bezpłatnie będą mogli tam zostawiać m. in.: gruz, trawę, gałęzie, plastik, szkło czy metal.

Autor: Emilia Sitarska

16.01.2018 10:35

image Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ulicy Magazynowej w Kielcach Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Jak informuje burmistrz Ożarowa Marcin Majcher, teraz funkcjonuje prowizoryczny punkt, ale jeszcze w tym roku działać będzie nowoczesny system z najazdami i boksami, powstaną specjalne wiaty na magazynowane odpady wielkogabarytowe, opony, stolarkę drzwiową i okienną.

Burmistrz dodaje, że miejsce to musi zostać przygotowane profesjonalnie, aby składowane odpady nikomu nie szkodziły. Podaje przykład trawy, którą także będzie można przywozić. Kiedy gnije, wydzielają się szkodliwe i trujące substancje, dlatego w miejscu zbiórki musi być zapewnione odpowiednie odwodnienie, sita, ruszty.

Włodarz Ożarowa dodaje, że PSZOK powstaje też po to, aby w lasach lub na peryferiach miasta nie powstawały dzikie wysypiska śmieci. W punkcie będzie można wypożyczyć przyczepki umożliwiające przywiezienie większych odpadów.

Wiceburmistrz Paweł Rędziak informuje, że na terenie punktu powstanie ścieżka edukacyjna na terenach zielonych okalających ten teren. Będzie ona pokazywać co dzieje się z naszymi odpadami komunalnymi, które wytwarzane są w każdym gospodarstwie - mówi. Paweł Rędziak zaznacza, że chce, aby gmina była postrzegana pozytywnie pod kątem ekologii, dlatego ożarowskie dzieci już od przedszkola uczą się, w jaki sposób segregować odpady i dbać o środowisko.

Gmina jako jedna z czterech w województwie na tę budowę otrzymała 1,5 miliona złotych dofinansowania unijnego. PSZOK ma być gotowy w październiku tego roku.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Ożarów Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych
other news

Podobne wiadomości

Nawet trzy lata bez podatków. Ożarów zachęca inwestorów

Nawet trzy lata bez podatków. Ożarów zachęca inwestorów

Ożarów oszczędza. W gminie pojawią się lampy ledowe

Ożarów oszczędza. W gminie pojawią się lampy ledowe

Słabe zbiory owoców i zbóż w gminie Ożarów

Słabe zbiory owoców i zbóż w gminie Ożarów

Ożarów przygotowuje tereny dla inwestorów

Ożarów przygotowuje tereny dla inwestorów