Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Maciej Giemza debiutuje na bezdrożach Ameryki Południowej

Za osiem dni w Limie rozpocznie się jubileuszowy 40. Rajd Dakar. Na bezdrożach Ameryki Południowej zadebiutuje m.in. Maciej Giemza z Orlen Team. 22-letni motocyklista mieszka w Piekoszowie i na co dzień jest zawodnikiem KTM Novi Korona Kielce. - Moim celem jest meta w Córdobie - podkreśla Maciej Giemza.

Autor: Rafał Szymczyk

29.12.2017 07:59

image Maciej Giemza Fot. Orlen Team / Facebook

- Podczas całego rajdu muszę zachować maksymalny spokój i koncentrację. Jest wiele czynników, które mogą wpływać na zachowanie i reakcje zawodnika. Trzy dni będziemy jeździć w górach na wysokości ponad 4 tysięcy metrów. Nie wiem jak wpłynie to na mój organizm. Zjeżdżając z odcinka trzeba wiedzieć jaką pracę ma się do wykonania, a później jak najszybciej się kłaść spać, aby zregenerować organizm przed kolejnym dniem - dodał kielczanin.      

Miniony rok był dla Macieja Giemzy niezwykle udany. Już w maju, wygrywając klasyfikację debiutantów Dakar Challenge podczas Afriquia Merzouga Rally, zapewnił sobie start w Ameryce Południowej bez opłat wpisowych. Zajmując czołowe miejsca w kolejnych rundach Mistrzostw Świata Cross Country, Maciej Giemza wywalczył pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej w kategorii juniorów.

40. Rajd Dakar wystartuje 6 stycznia w Limie. Po kilku dniach na peruwiańskich wydmach, zawodnicy zmierzą się z bezdrożami Boliwii, aby następnie przenieść się do Argentyny. Rywalizację zakończą 20 stycznia w Córdobie. Na liście zgłoszeń znalazło się łącznie 337 załóg, które będą miały do pokonania 14 etapów o łącznej długości ponad 9000 km, z czego 4500 km to odcinki specjalne.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

KTM Novi Dakar RK Kielce Maciej Giemza rajd motocyklowy
other news

Podobne wiadomości

Giemza: feeling motocykla jest bardzo ważny

Giemza: feeling motocykla jest bardzo ważny

To już pewne. Maciej Giemza wystartuje w Rajdzie Dakar

To już pewne. Maciej Giemza wystartuje w Rajdzie Dakar

Giemza na mecie Marocco OiLibya Rally

Giemza na mecie Marocco OiLibya Rally

Rusza sezon enduro. Giemza w KTM Novi Korona

Rusza sezon enduro. Giemza w KTM Novi Korona