Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Wyleczą zęby w… autobusie

Mobilna klinika stomatologiczna wyruszy w przyszłym roku do małych miejscowości w regionie świętokrzyskim. 1,5 miliona złotych na zakup i wyposażenie dentobusu przekazało Ministerstwo Zdrowia.

Autor: Iwona Murawska

27.12.2017 11:01

image Dentobus - mobilny gabinet stomatologiczny Fot. / nowa.dentowizja.pl

- Pojazd ma docierać w miejsca, gdzie nie ma gabinetów stomatologicznych - informuje Bogumiła Niziołek, zastępca dyrektora Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim.

- W dentobusie będzie świadczona profilaktyczna opieka stomatologiczna dla dzieci młodzieży do 19. roku życia. Ambulanse trafią do wszystkich województw – wyjaśnia Bogumiła Niziołek. Jak dodaje, dentobus zacznie pracę w przyszłym roku.

- Obecnie oczekujemy na rozstrzygnięcie konkursu, który wyłoni firmę świadczącą opiekę stomatologiczną. Wówczas przekażemy jej dentobus – mówi Bogumiła Niziołek.

Województwo świętokrzyskie pozyskało także z resortu zdrowia ponad 1,7 mln zł na doposażenie i utworzenie gabinetów profilaktyki zdrowotnej w szkołach. Pieniądze mogą wesprzeć prawie 300 placówek. Pod koniec stycznia, kiedy minie termin rozliczenia dotacji, będzie wiadomo dokładnie, ile gabinetów powstało i ile już istniejących doposażono.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

dentysta
other news

Podobne wiadomości

Nowe gabinety stomatologiczne w naszym województwie [WYKAZ PLACÓWEK]

Nowe gabinety stomatologiczne w naszym województwie [WYKAZ PLACÓWEK]

Nowe gabinety stomatologiczne otwarte w regionie

Nowe gabinety stomatologiczne otwarte w regionie