Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

To już pewne. Skarżyski szpital zamyka definitywnie jeden z oddziałów

Od 1 stycznia definitywnie zamknięty zostanie oddział zakaźny w Szpitalu Powiatowym w Skarżysku – Kamiennej. Jak informowaliśmy, 1. grudnia oddział zawiesił działalność. Powodem takiej decyzji był brak lekarzy, którzy chcieliby tam pracować.

Autor: Iwona Murawska

27.12.2017 10:45

image Szpital Powiatowy w Skarżysku-Kamiennej Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Od kilku lat brakowało obsady dwóch z czterech etatów. Jak mówi Leszek Lepiarz, dyrektor skarżyskiej lecznicy, bardzo często zdarzało się, że na dyżurze zostawał tylko jeden specjalista. Dodatkowo, ostatnio jeden lekarz poszedł na długotrwałe zwolnienie lekarskie i prawdopodobnie już do pracy nie wróci.

- Zgodnie z pierwszą decyzją, od 1. grudnia zawiesiliśmy działalność tego oddziału. Do tej pory nie udało nam się znaleźć lekarzy, którzy chcieliby podjąć pracę w naszym szpitalu, dlatego zdecydowaliśmy, że od 1. stycznia oddział zakaźny przestaje istnieć. Zgodę na taki krok wyraziła już rada powiatu skarżyskiego. Oddział został także wykreślony ze statutu szpitala – mówi Leszek Lepiarz.

Dyrektor jednocześnie zapewnia, że po likwidacji oddziału zakaźnego w szpitalu, zatrudnienia nie straci nikt z personelu. Zostaną oddelegowani do pracy w innych miejscach.

- W miejscu zamkniętego oddziału zakaźnego planujemy otworzyć oddział wewnętrzny o profilu kardiologicznym. Zgodę na to wyraziła Rada Powiatu. Pismo o zgodę na jego uruchomienie skierowaliśmy także do Narodowego Funduszu Zdrowia i obecnie oczekujemy na odpowiedź – dodaje dyrektor Lepiarz.

W województwie świętokrzyskim są trzy oddziały zakaźne. Funkcjonują one w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach oraz w szpitalach powiatowych w Starachowicach i Busku – Zdroju.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Skarżysko-Kamienna szpital zakaźny RK Starachowice Szpital Powiatowy Skarżysko-Kamienna
other news

Podobne wiadomości

Korekta ryczałtu może uratować zawieszony szpitalny oddział

Korekta ryczałtu może uratować zawieszony szpitalny oddział

Oddział zakaźny w skarżyskim szpitalu zostanie zlikwidowany

Oddział zakaźny w skarżyskim szpitalu zostanie zlikwidowany