Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Święty Mikołaj zamieszkał w Bałtowie

Spotkanie z ulubieńcem dzieci, to propozycja Jura Parku. Wioska Świętego Mikołaja umiejscowiona jest na wzniesieniu. Przy wejściu dzieci witane są przez aktorów przebranych za liska i bałwanka. Obok drogi wiodącej do domu Mikołaja znajduje się wioska elfów. Można tam zobaczyć, jak mieszkają elf-kucharz, elf-pisarz czy śpioch.

Autor: Anna Głąb

26.12.2017 13:17

image Wioska Świętego Mikołaja w Bałtowie Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Domek Mikołaja jest okrągły, wewnątrz płonie ogień w kominku, a w centralnym miejscu siedzi święty. Jest dobrze przygotowany na spotkanie z gośćmi. Ma pod ręką listy od dzieci, a w przypadku tych mniej grzecznych używa młynka do mielenia grzechów. Jak zaznaczył Święty Mikołaj - w tym roku dzieci były wyjątkowo posłuszne i wszystkie dostają prezenty.

Dzieci mogą porozmawiać z Mikołajem i zrobić sobie z nim zdjęcia, mogą także poznać historię jego podróży po świecie. Przygotowana jest specjalna animacja opowiadająca o krajach, które święty odwiedził. Dzieci zadają wówczas pytania dotyczące szczegółów życia codziennego w tych krajach, zdobywają wiedzę o świecie i mogą skonfrontować swoje doświadczenia z kolegami z zagranicy.

Wioska Świętego Mikołaja w BałtowieBałtów. 26.12.2017 / Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Wioska Świętego Mikołaja, to dziś jedyna atrakcja bałtowskiego Jura Parku, która jest dostępna dla zwiedzających. Można ją odwiedzać do 19.00.

Od jutra wraca zwykły rytm pracy. Mikołaja można będzie odwiedzać do końca ferii zimowych w województwie świętokrzyskim, czyli jeszcze przez ponad dwa miesiące. Już niebawem w Bałtowie będzie można także odwiedzić Krainę Królowej Śniegu.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Bałtów Święty Mikołaj RK Ostrowiec Św.
other news

Podobne wiadomości

Świąteczny Ostrowiec. Rozbłysła choinka, przybył święty Mikołaj

Świąteczny Ostrowiec. Rozbłysła choinka, przybył święty Mikołaj

Mikołaj zostawił sanie i przyjechał do ŚCP na motocyklu

Mikołaj zostawił sanie i przyjechał do ŚCP na motocyklu

Święty Mikołaj przyniósł dzieciom radość

Święty Mikołaj przyniósł dzieciom radość

Święty Mikołaj nie zapomniał o chorych dzieciach

Święty Mikołaj nie zapomniał o chorych dzieciach