Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Próby odwołania nieskuteczne. Joanna Ochał nadal szefową szpitala we Włoszczowie

Zarząd powiatu włoszczowskiego nie odwołał ze stanowiska Joanny Ochał, dyrektor Szpitala Powiatowego. Domagali się tego lekarze interniści z I oddziału wewnętrznego w lecznicy. W tej sprawie zwrócili się kilka dni temu do Starostwa Powiatowego we Włoszczowie, które jest organem prowadzącym dla szpitala.

Autor: Iwona Murawska

21.12.2017 15:04 / Aktualizacja 21.12.2017 19:20

image Joanna Ochał, dyrektor Szpitala Powiatowego we Włoszczowie Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Jak informuje Jerzy Suliga, starosta włoszczowski - zarząd nie zdecydował się na odwołanie dyrektor, ponieważ nie chciał działać pod wpływem presji lekarzy.

- Należy wyczerpać wszelkie możliwości dialogu i doprowadzenia do jakiegoś kompromisu - mówi Jerzy Suliga. Jak dodaje starosta - częsta zmiana dyrektora szpitala nie wpływa korzystnie na działalność placówki, dlatego po świętach Bożego Narodzenia zamierza spotkać się z dyrektor Ochał, która obecnie przebywa na zwolnieniu lekarskim, by spróbować załagodzić konflikt pomiędzy nią, a lekarzami.

- Chciałbym spotkać się także z kierownikiem I oddziału wewnętrznego. Może uda nam się znaleźć jakieś rozwiązanie, które byłoby najbardziej korzystne dla szpitala. Wiem, że te relacje pomiędzy dyrektor, a lekarzami są trudne, ale dla dobra szpitala chciałbym znaleźć korzystne wyjście. Ciągłe odwoływanie dyrektorów i powoływanie nowych niczego dobrego nie wprowadzi dla naszej lecznicy - stwierdził starosta Jerzy Suliga.

Jak informowaliśmy, lekarze nie mogą porozumieć się z dyrekcją szpitala, dlatego wszyscy interniści z I oddziału wewnętrznego złożyli wypowiedzenie z pracy, którą świadczyć będą tylko do końca roku. Obecnie z czterech medyków z tego oddziału troje przebywa na zwolnieniu lekarskim. Dlatego pracę jedynego lekarza wspiera trzech medyków z II oddziału internistycznego.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Włoszczowa Starostwo Powiatowe zarząd powiatu Szpital Powiatowy Włoszczowa
other news

Podobne wiadomości

Ginekologia w szpitalu we Włoszczowie znów działa

Ginekologia w szpitalu we Włoszczowie znów działa

Nowy dyrektor szpitala we Włoszczowie

Nowy dyrektor szpitala we Włoszczowie

Nowa szefowa szpitala we Włoszczowie

Nowa szefowa szpitala we Włoszczowie

Kto pokieruje szpitalem we Włoszczowie?

Kto pokieruje szpitalem we Włoszczowie?