Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Góralska muzyka w ŚCO

Góralska muzyka rozbrzmiewała dziś w Świętokrzyskim Centrum Onkologii. Po raz kolejny, pacjentów przebywających w tym szpitalu przed Świętami Bożego Narodzenia odwiedził zespół „Majeranki” z Raby Wyżnej na Podhalu.

Autor: Iwona Murawska

21.12.2017 13:35

image 21.12.2017 Kielce. Górale z zespołu "Majeranki" z Rabki Wyżnej odwiedzili pacjentów w ŚCO Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W ich wykonaniu posłuchać można było góralskich kolęd i przyśpiewek. Bartłomiej Kubowicz odwiedził Kielce już po raz kolejny.

- W ŚCO leczył się mój dziadek. Wiem, że pacjentom na co dzień brakuje powodów do radości, dlatego my poprzez swoją muzykę chcemy choć na chwilę pomóc zapomnieć o trudnych zmaganiach z chorobą. Chcemy również przybliżyć im klimat świąt Bożego Narodzenia - stwierdził Bartłomiej Kubowicz.

 

Jak podkreśla Zbigniew Dziwisz, opiekun zespołu „Majeranki”, młodzież bardzo chętnie przyjeżdża co roku do Kielc.

- Bóg chce żeby cierpiącym i chorym pomagać. Nawoływał do tego też święty Jan Paweł II, Papież Polak, dlatego tu dziś jesteśmy - dodał Zbigniew Dziwisz.

Stanisław Góźdź, dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Onkologii podkreśla, że organizowanie tego rodzaju wydarzeń, to dla pacjentów swoista terapia.

- To jest największa radość, że prawdziwą góralską muzykę i górali z Tatr mogą zobaczyć i posłuchać w swoich pokojach chorzy, którzy leczą się w naszym szpitalu. Muzyka góralska jest bardzo radosna, pełna nadziei i optymizmu. Dla naszych pacjentów to naprawdę swoista forma terapii - podkreśla profesor Stanisław Góźdź.

Zespół „Majeranki” pacjentów Świętokrzyskiego Centrum Onkologii odwiedził już po raz szósty.

Galeria zdjęć Kielce. Górale z zespołu "Majeranki" z Rabki - Zdroju odwiedzili pacjentów w ŚCO (21.12.2017) [Zdjęcia: 25]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Stanisław Góźdź RK Kielce Świętokrzyskie Centrum Onkologii
other news

Podobne wiadomości

Nowy sprzęt dla dziecięcej onkologii. Dzięki warszawskiej fundacji

Nowy sprzęt dla dziecięcej onkologii. Dzięki warszawskiej fundacji

Remont i zmiana organizacji ruchu przy Świętokrzyskim Centrum Onkologii

Remont i zmiana organizacji ruchu przy Świętokrzyskim Centrum Onkologii

Niecodzienni goście na dziecięcej onkologii

Niecodzienni goście na dziecięcej onkologii

Pacjenci onkologii pod opieką Matki Bożej

Pacjenci onkologii pod opieką Matki Bożej