Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Bliżej do lekarza onkologa. W Pińczowie powstała filia ŚCO

W pińczowskim Szpitalu Powiatowym powstała filia Świętokrzyskiego Centrum Onkologii. Poradnia mieści się w miejscu zlikwidowanego oddziału ginekologiczno-położniczego. Opiekę znajdą w niej pacjenci z powiatów: pińczowskiego, buskiego i kazimierskiego. Docelowo ma tam zostać uruchomiony Ośrodek Chemioterapii Dziennej na sześć stanowisk.

Autor: Kamil Włosowicz

20.12.2017 15:24

image Wstęgę w trakcie uroczystego otwarcia poradni onkologicznej w szpitalu w Pińczowie przecięli (od lewej): marszałek Adam Jarubas, dyrektor ŚCO, prof. Stanisław Góźdź, dyrektor lecznicy Bartosz Stemplewski i starosta pińczowski Zbigniew Kierkowski. Fot. Kamil Włosowicz / Radio Kielce

Dyrektor ŚCO, profesor Stanisław Góźdź informuje, że w ostatecznym kształcie ruszy on po zakończeniu prac nad siecią placówek onkologicznych. - Głównym celem Świętokrzyskiego Centrum Onkologii jest przybliżenie opieki pacjentom naszego regionu. Najlepszym na to sposobem jest lokalizacja poradni przy szpitalach powiatowych – tłumaczy Stanisław Góźdź.  

Poradnia onkologiczna w Pińczowie rozpocznie działalność po nowym roku. Pacjentów konsultować będzie dr Marlena Howorus. Jak mówi poradnia będzie otwarta w każdą środę. - Choroba nowotworowa jest dużym strasem. Pacjent, który zdecyduje się przyjść do poradni dowie się co robić i jak się leczyć – podkreśla.

Rocznie w całym województwie świętokrzyskim notuje się ponad 5600 zachorowań na nowotwory złośliwe. Zachorowalność kobiet w powiecie pińczowskim wynosi prawie 500 na 100 tysięcy mieszkanek i jest najwyższą zachorowalnością na nowotwory złośliwe wśród kobiet w regionie. U mężczyzn najwyższą zachorowalność na nowotwory złośliwe notuje się w powiecie ostrowieckim i buskim – ponad 540 na 100 tysięcy mieszkańców.

Otwarta w Pińczowie filia jest siódmym zamiejscowym ośrodkiem Świętokrzyskiego Centrum Onkologii. Konsultacyjne poradnie funkcjonują obecnie w szpitalach w Ostrowcu Świętokrzyskim, Sandomierzu, Opatowie, Busku-Zdroju, Staszowie i Starachowicach. Wszystkie w ciągu roku przyjęły ponad 1000 pacjentów. Specjalista onkolog regularnie uczestniczy również w konsyliach odbywających się w szpitalu w Końskich.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Busko-Zdrój Pińczów poradnia onkologiczna RK Ostrowiec Św. RK Kazimierza Wielka RK Sandomierz Szpital Powiatowy Starachowice Szpital Powiatowy Ostrowiec Szpital Powiatowy Staszów Świętokrzyskie Centrum Onkologii Szpital Powiatowy Busko-Zdrój Szpital Powiatowy Końskie Szpital Powiatowy Sandomierz Szpital Powiatowy Opatów
other news

Podobne wiadomości

Kolejna filia ŚCO w regionie otwarta

Kolejna filia ŚCO w regionie otwarta

Pieniądze są, ale filia ŚCO nie powstanie?

Pieniądze są, ale filia ŚCO nie powstanie?

Kolejna filia ŚCO. Tym razem z Busku

Kolejna filia ŚCO. Tym razem z Busku

Kolejna filia ŚCO. Tym razem w Staszowie

Kolejna filia ŚCO. Tym razem w Staszowie