Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Wojewoda odwołała konsultanta

Wojewoda świętokrzyski odwołała ze stanowiska wojewódzkiego konsultanta w dziedzinie psychiatrii. Jak informowaliśmy, Andrzej F. został skazany wyrokiem Sądu Rejonowego w Kielcach na rok i trzy miesiące więzienia w zawieszeniu na dwa lata za psychiczne i fizyczne znęcanie się nad byłą żoną.

Autor: Iwona Murawska

20.12.2017 14:38

image   Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

W związku z wyrokiem Minister Zdrowia zwrócił się do wojewody świętokrzyskiego z wnioskiem o odwołanie Andrzeja F. z funkcji konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie psychiatrii. Jak poinformowała Agata Gałka-Bernacka, dyrektor biura wojewody, Agata Wojtyszek uznała, że jej forma współpracy z Andrzejem F. już się wyczerpała.

- Nowy konsultant zostanie powołany prawdopodobnie na początku przyszłego roku. Kandydat już został zgłoszony, trwa kompletowanie dokumentów, trwają również procedury formalne - dodała Agata Gałka-Bernacka.

Andrzej F. nie chciał komentować sprawy.

- Pani wojewoda ma takie prawo i ja to szanuję. Poczekajmy do prawomocnego wyroku sądu, nie uciekam przed żadną odpowiedzialnością - dodał Andrzej F.

Skazany odwołał się od wyroku, który jest nieprawomocny. Sąd rozpatrzy apelację w styczniu przyszłego roku. Byłemu już konsultantowi wojewódzkiemu zarzucano, że od 2008 do 2012 roku, będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury domowe, używał wobec byłej żony słów powszechnie uznanych za obelżywe oraz groził jej uszkodzeniem ciała. Sąd zarzucił mu także inne działania świadczące o znęcaniu się nad byłą małżonką.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Agata Wojtyszek konsultant wojewódzki ds. psychiatrii wojewoda świętokrzyski RK Kielce