Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

W Kielcach będzie można leczyć niepłodność

Świętokrzyscy pacjenci będą mogli leczyć niepłodność w nowym ośrodku. Zostanie on otwarty w marcu, lub w kwietniu przyszłego roku, w Klinice Ginekologii i Położnictwa, Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. Obecnie trwa adaptacja pomieszczeń, w których diagnozowane i leczone będą osoby mające problemy z posiadaniem dzieci.

Autor: Iwona Murawska

20.12.2017 12:37

image 14.03.2016 Kielce. Wojewódzki Szpital Zespolony Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

- Z pomocy będą mogły skorzystać nie tylko osoby przebywające w związkach małżeńskich, ale także partnerskich - informuje profesor Wojciech Rokita, wojewódzki konsultant ds. ginekologii.

- Diagnozowane będą nie tylko kobiety, które mają problemy z niepłodnością, ale również mężczyźni. U pań prowadzona będzie diagnostyka hormonalna i endoskopowa, a jeżeli zajdzie taka potrzeba, wykonywane będą również zabiegi operacyjne, które mają zlikwidować nieprawidłowość, przeszkadzające w zajściu w ciążę. Pomoc będzie obejmowała wszystkie formy leczenia niepłodności, z wyłączeniem in vitro – dodaje profesor Wojciech Rokita.

Na potrzeby nowej poradni modernizowane są pomieszczenia w obrębie starej izby przyjęć, gdzie powstanie m.in.: gabinet lekarski, laboratorium i rejestracja. Z powstania w Kielcach ośrodka leczenia niepłodności cieszy się m.in. pani Anna. Jak mówi, od jakiegoś czasu starają się z mężem o dziecko, póki co nieskutecznie, więc na pewno zwrócą się do ośrodka po pomoc.

- To jest bardzo dobra wiadomość. Nigdy nie wiadomo, po której stronie leży problem z zajściem w ciążę, czy po stronie kobiety, czy mężczyzny. Natomiast wędrowanie od lekarza do lekarza jest stresujące. Dlatego cieszę się, że w jednym miejscu będzie mogła być świadczona kompleksowa pomoc – dodaje pani Anna.

Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach będzie jednym z 16 regionalnych ośrodków, które realizują „Program kompleksowej ochrony zdrowia prokreacyjnego w Polsce”.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Wojewódzki Szpital Zespolony RK Kielce niepłodność
other news

Podobne wiadomości

Ministerialne pieniądze na leczenie niepłodności w Kielcach

Ministerialne pieniądze na leczenie niepłodności w Kielcach