Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Wystawiała "lewe" zwolnienia. Postawiono jej blisko... 380 zarzutów

Kieleccy policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją zatrzymali lekarkę, która za łapówki wystawiała fałszywe zwolnienia lekarskie. Postawiono jej 379 zarzutów. Funkcjonariusze zatrzymali też 8 pacjentów, którzy wręczali kobiecie korzyści majątkowe.

Autor: Radosław Podsiadły , Monika Miller

13.12.2017 10:46 / Aktualizacja 13.12.2017 19:27

image Stetoskop Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Postępowanie w ich sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Kielcach - informuje Daniel Prokopowicz, rzecznik instytucji. - Lekarka usłyszała zarzuty związane z przyjmowaniem korzyści majątkowych w kwotach od dziesięciu do kilkudziesięciu złotych. Miała poświadczać nieprawdę w dokumentacji medycznej i wystawiać fałszywe zwolnienia lekarskie. Pacjenci usłyszeli zarzuty związane z wręczaniem korzyści majątkowych lekarce – informuje Daniel Prokopowicz.

Radio Kielce dowiedziało się, że chodzi o specjalistkę chorób wewnętrznych, która przyjmowała pacjentów w przychodni medycyny rodzinnej w Wiślicy.

Pacjenci usłyszeli zarzuty związane z wręczaniem korzyści majątkowych lekarce. Żadna z zatrzymanych osób nie została tymczasowo aresztowana. Wobec lekarki i pacjentów zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze, m. in. dozory policji. Kobieta musi wpłacić także 50 tysięcy złotych poręczenia majątkowego.

Za zarzucane im czyny grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. 

icon-tag

Tagi do tego wpisu

policja Lekarz Wiślica Daniel Prokopowicz Prokuratura Okręgowa Kielce RK Kielce
other news

Podobne wiadomości

Pijany próbował wręczyć łapówkę

Pijany próbował wręczyć łapówkę

Kobieta zatrzymana z kontrabandą

Kobieta zatrzymana z kontrabandą

Proponowali

Proponowali "załatwienie" dofinansowania. Za łapówkę