Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Gołębie serca hodowców. Tysiące złotych z licytacji dla chorych dzieci

Ponad 52 tysiące złotych zebrano na pomoc dzieciom podczas charytatywnej aukcji gołębi w Targach Kielce. Pieniądze trafią do Świętokrzyskiego Centrum Pediatrii w Kielcach oraz do Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Skarżysku-Kamiennej.

Autor: Robert Kałuża

10.12.2017 16:31

image Charytatywna aukcja gołębi w Targach Kielce Fot. / Targi Kielce

- Kwota, którą otrzymaliśmy - ponad 44 tysiące złotych - jest naprawdę imponująca. Pieniądze trafią tam, gdzie leżą najciężej chore dzieci, czyli na oddział onkologiczny – informuje Włodzimierz Wielgus, zastępca dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego, w skład którego wchodzi Świętokrzyskie Centrum Pediatrii.

8 tys. złotych otrzyma natomiast Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Skarżysku-Kamiennej. – Jesteśmy pod wielkim wrażeniem. Otrzymane pieniądze przeznaczymy na zakup e-dywanu, z którego będą korzystać nasze przedszkolaki – mówi Aneta Łoboda, kierownik ds. opieki i wychowania w placówce.

Charytatywna aukcja gołębi w Targach KielceKielce. 10.12.2017 / Fot. Targi Kielce

Charytatywna aukcja gołębi pocztowych w Targach Kielce odbyła się po raz szósty. Najwyżej wylicytowane w tym roku ptaki sprzedano za 1500 złotych. - Wielu hodowców bierze udział w aukcji tylko dlatego, że chcą pomagać chorym dzieciom. Często licytują gołębie, które nie są im potrzebne w hodowli – zaznacza Sławomir Pająk, prezes Okręgu Kielce Polskiego Związku Hodowli Gołębi Pocztowych.

Potwierdzają to hodowcy.  - Jesteśmy tutaj po raz pierwszy. Wzięliśmy udział w aukcji głównie z tego powodu, że pieniądze przeznaczone będą na pomoc chorym dzieciom – mówi Zbigniew Nowak, który na aukcję przyjechał ze znajomymi z Włoszczowy.

W weekend w Targach Kielce odbywały się równolegle: 48. Okręgowa Wystawa Gołębi Pocztowych, Świętokrzyska Wystawa Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego oraz Świętokrzyska Wystawa Królików Rasowych. Zaprezentowano na nich 735 gołębi rasowych, 677 gołębi pocztowych i 1200 królików.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

gołębie licytacja Świętokrzyskie Centrum Pediatrii RK Kielce
other news

Podobne wiadomości

Hodowcy gołębi wspomagają chore dzieci

Hodowcy gołębi wspomagają chore dzieci

Licytacja gołębi zakończona sukcesem

Licytacja gołębi zakończona sukcesem

Pieniądze od hodowców gołębi wspomogą dziecięcą onkologię

Pieniądze od hodowców gołębi wspomogą dziecięcą onkologię

Hodowcy gołębi pomagają szpitalikowi dziecięcemu

Hodowcy gołębi pomagają szpitalikowi dziecięcemu