Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Twórczość Jacka Kaczmarskiego inspiruje młodych artystów

Młodzi soliści i recytatorzy zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie na XIV Przeglądzie Twórczości Jacka Kaczmarskiego w Kazimierzy Wielkiej. W konkursie wzięło udział 50 uczniów z gimnazjów i szkół średnich z terenu czterech powiatów: kazimierskiego, buskiego, pińczowskiego i proszowickiego.

Autor: Kamil Włosowicz

09.12.2017 18:18

image Dyplomy i nagrody laureatom 14. Przeglądu Twórczości Jacka Kaczmarskiego wręczyli starosta kazimierski Jan Nowak, burmistrz Adam Bodzioch i dyrektor KOKu Czesław Kowalski. Fot. Kamil Włosowicz / Radio Kielce

Komisja konkursowa po przesłuchaniach wyłoniła kilkunastu laureatów, którzy zaprezentowali się przed publicznością na koncercie galowym w Kazimierskim Ośrodku Kultury. Ireneusz Górski, jeden z pomysłodawców Przeglądu, tłumaczy, że jego ideą jest propagowanie twórczości Jacka Kaczmarskiego i upamiętnianie kolejnych rocznic wprowadzenia stanu wojennego. Dodał, że w tegorocznej edycji konkursu wzięła udział rekordowa liczba uczestników, którzy zaprezentowali wysoki poziom artystyczny mierząc się, jak zauważył, z trudnym repertuarem solidarnościowego barda. 

Natalia Kowalska i Natalia Deszcz z Solca-Zdroju w kazimierskim Przeglądzie Twórczości Jacka Kaczmarskiego wzięły udział po raz pierwszy. Zostały wyróżnione w kategorii wokalnej. W duecie zaśpiewały utwór „Arka Noego”. Obie przyznały, że nie należy on do łatwych i w przygotowanie się do występu musiały włożyć dużo pracy.

W kategorii wokalnej pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Radosz z kazimierskiego Liceum Ogólnokształcącego, natomiast laureatem konkursu recytatorskiego został gimnazjalista Kacper Sambór z Kazimierzy Wielkiej. 

Przegląd Twórczości Jacka Kaczmarskiego odbywa się w Kazimierzy Wielkiej corocznie. Pierwszą edycję zorganizowano w 2004 roku, kilka miesięcy po śmierci barda „Solidarności”. Współorganizatorem corocznego Przeglądu jest NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Kazimierzy Wielkiej oraz miejski ratusz.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

konkurs recytatorski Jacek Kaczmarski RK Kazimierza Wielka
other news

Podobne wiadomości

W Kazimierzy śpiewali pieśni Jacka Kaczmarskiego

W Kazimierzy śpiewali pieśni Jacka Kaczmarskiego