Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Szpital w rękach powiatu? Ministerstwo zgodziło się na cesję

Ministerstwo Zdrowia wyraziło zgodę na cesję kontraktu od spółki Centrum Dializa, która prowadzi szpital w Opatowie na rzecz spółki Top Medicus, która ma pokierować lecznicą w przyszłym roku. Spotkanie w tej sprawie odbyło się w świętokrzyskim oddziale Narodowego Funduszu Zdrowia.

Autor: Iwona Murawska

08.12.2017 15:24

image 03.06.2016. Szpital w Opatowie Fot. Teresa Czajkowska / Radio Kielce

Jak informowaliśmy, spółka Centrum Dializa, która dotychczas dzierżawiła lecznicę zrezygnowała z dalszego prowadzenia szpitala. W związku z tym starostwo zdecydowało by lecznicę przejęła zależna od powiatu spółka Top Medicus. Przejęcie kontraktu nie jest jednak proste.

- Wymaga zgody Ministerstwa Zdrowia. Jest ona niezbędna także po to, by po zmianie podmiotu prowadzącego lecznica pozostała w sieci szpitali - informuje Beata Szczepanek, rzecznik świętokrzyskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

W tej chwili spółka Top Medicus, która stara się o przejęcie szpitala w Opatowie musi złożyć szereg dokumentów. Na tej podstawie będziemy mogli wydać decyzję o cesji kontraktu. Dotyczy ona wszystkich oddziałów, a więc również problematycznego oddziału ginekologicznego, o którym mówiło się, że może przestać istnieć z powodu zbyt małej liczby porodów.

Nie ma jednak konkretnego terminu, do którego spółka Top Medicus musi te dokumenty złożyć. Szpital cały czas funkcjonuje i przyjmuje pacjentów. Jak dodaje, gdy tylko do świętokrzyskiego NFZ wpłyną dokumenty od spółki Top Medicus, fundusz będzie prowadził rozmowy dotyczące wysokości kontraktu na świadczenia medyczne na przyszły rok.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Opatów NFZ RK Ostrowiec Św. Szpital Powiatowy Opatów Centrum Dializa Top Medicus
other news

Podobne wiadomości

Szpital powraca do powiatu. Szybka decyzja opatowskich radnych

Szpital powraca do powiatu. Szybka decyzja opatowskich radnych

Szpital w Opatowie - starosta powtarza scenariusz?

Szpital w Opatowie - starosta powtarza scenariusz?

Szpital w Opatowie. Pozorne działania starosty?

Szpital w Opatowie. Pozorne działania starosty?

Szpital w Opatowie do likwidacji?

Szpital w Opatowie do likwidacji?