Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Mikołaj odwiedził dzieci z placówki w Małachowie. I przekazał... samochód

Niepubliczna Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w Małachowie w gminie Ćmielów zyskała nowy samochód do przewożenia dzieci. 9-osobowy minibus Volkswagen Transporter będzie dowoził do szkoły, do lekarzy specjalistów czy na dodatkowe zajęcia. To już trzecia placówka opiekuńcza w powiecie ostrowieckim, do której trafił tego typu sprzęt.

Autor: Emilia Sitarska

06.12.2017 15:42

image Małachów. Placówka Opiekuńczo - Wychowawcza. Odwiedziny św. Mikołaja Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Zbigniew Duda, starosta ostrowiecki mówi, że współpraca z PFRON-em układa się bardzo dobrze, zauważane są potrzeby powiatu. Informuje także, że nowy samochód kosztował 105 tysięcy złotych, 70% sfinansował PFRON. Wkład własny zapewni Stowarzyszenie „Razem”, które placówkę prowadzi. Dodaje, że poprzedni samochód był stary i często ulegał awariom.

W mikołajkowym przekazaniu busa uczestniczył dyrektor PFRON-u, Andrzej Michalski, który zaznaczył, że jego instytucja w tym roku w bardzo dużym stopniu wspomogła region swoimi dofinansowaniami.

- Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w tym roku zaspokoił potrzeby w tym zakresie w 86%, więc to nie tylko powiat ostrowiecki - mówi Andrzej Michalski.

Cieszy się, że nowe auto trafi właśnie do dzieci. Podkreśla, że w regionie bardzo duże potrzeby ma także ośrodek dla dzieci w Kazimierzy Wielkiej.

Starosta Zbigniew Duda zapowiedział, że w przyszłym roku placówka w Małachowie będzie przechodzić termomodernizację. Już teraz wygospodarowano na ten cel 30 tysięcy złotych, jednak zarząd będzie szukał większych pieniędzy, bo te będą niewystarczające. PFRON takiej samej wysokości dofinansowanie przekazał Zespołowi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych „Nasz Dom” w Denkowie na zakup zewnętrznej windy.

Galeria zdjęć Małachów. Placówka Opiekuńczo - Wychowawcza. Odwiedziny św. Mikołaja (06.12.2017) [Zdjęcia: 5]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Ćmielów Święty Mikołaj Małachów RK Ostrowiec Św.
other news

Podobne wiadomości

„Żółto - czerwoni” Mikołajowie w szpitalu

„Żółto - czerwoni” Mikołajowie w szpitalu

Święty Mikołaj przyniósł dzieciom radość

Święty Mikołaj przyniósł dzieciom radość