Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Lekarze podpowiedzą, jak walczyć z cukrzycą

Mszą święta w kościele św. Krzyża w Kielcach rozpoczęły się w stolicy województwa świętokrzyskiego obchody Światowego Dnia Walki z Cukrzycą. To choroba, na którą cierpi już około 3 mln Polaków.

Autor: Iwona Murawska

02.12.2017 09:37

image Bezpłatne konsultacje lekarskie i dietetycznych w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim z okazji Światowego Dnia Walki z Cukrzycą Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Wiele osób nawet nie wie, że jest chora. Objawy cukrzycy, to przede wszystkim osłabienie, chudnięcie, nadmierna potliwość, wzmożone łaknienie, większe pragnienie oraz zmiany skórne. Natomiast nieleczona choroba może prowadzić do uszkodzenia wzroku, chorób nerek, serca, udaru mózgu i stopy cukrzycowej.

Po nabożeństwie w kościele przy ulicy 1 Maja dalsze uroczystości odbędą się w Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach. Tu zaplanowano m. in. wystąpienia okolicznościowych gości, będzie można także skorzystać z bezpłatnych porad diabetologów.

Tegoroczne obchody Światowego Dnia Walki z Cukrzycą przebiegają pod hasłem "Kobieta, czy mężczyzna? Czy cukrzyca ma płeć?".

icon-tag

Tagi do tego wpisu

cukrzyca RK Kielce
other news

Podobne wiadomości

Ostrowiec walczy z cukrzycą

Ostrowiec walczy z cukrzycą

Z cukrzycą da się żyć. Oni w tym pomogą

Z cukrzycą da się żyć. Oni w tym pomogą

Z cukrzycą da się żyć, ale nie można jej lekceważyć

Z cukrzycą da się żyć, ale nie można jej lekceważyć

Ścigali się z cukrzycą

Ścigali się z cukrzycą