Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Przybyło miejsc, gdzie można usunąć zaćmę

Na medycznej mapie województwa świętokrzyskiego przybyły dwa nowe miejsca, w których świadczone są usługi okulistyki chirurgicznej jednego dnia, chodzi m. in. o usuwanie zaćmy. Jak informuje Beata Szczepanek, rzecznik świętokrzyskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, pierwszy punkt znajduje się w Uzdrowisku Busko–Zdrój, a drugi w Szpitalu Kieleckim.

Autor: Iwona Murawska

01.12.2017 14:59

image Szpital Kielecki. Zabiegowy gabinet okulistyczny Fot. Iwona Murawska / Radio Kielce

- Kolejne nowe placówki, to ortopedia i traumatologia narządu ruchu w Starachowicach przy ulicy Medycznej oraz w Kielcach na osiedlu "Na Stoku". W tej ostatniej placówce uruchomiony został również oddział ogólny chirurgiczny – wymienia Beata Szczepanek.  

- Zabiegi, głównie chirurgii zaćmy wykonywane są od kilku tygodni w ośrodku działającym przy Szpitalu Kieleckim - informuje okulista z tej placówki, dr Magdalena Gierada. - Od tego czasu wykonaliśmy już ponad 80 zabiegów. Ponieważ jesteśmy młodym ośrodkiem kolejka nie jest długa. Na chwilę obecną na taki zabieg czeka się około dwóch miesięcy. Będziemy też prowadzić zabiegi chirurgii powiek i chirurgii szklistkowo-siatkówkowej – dodaje dr Magdalena Gierada.  

W województwie świętokrzyskim działa w sumie 9 ośrodków chirurgii okulistycznej jednego dnia i oddziałów okulistycznych. Znajdują się m. in. w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach, a także w szpitalach w Końskich, Ostrowcu Świętokrzyskim i Starachowicach.

Szpital Kielecki. Zabiegowy gabinet okulistycznyKielce. 01.12.2017 / Fot. Iwona Murawska / Radio Kielce

icon-tag

Tagi do tego wpisu

NFZ Okulista Szpital Kielecki zaćma RK Kielce Uzdrowisko Busko-Zdrój