Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Kielce miastem przyjaznym dla rodzin z dziećmi. Powstanie specjalny paszport i przewodnik

Rodziny z dziećmi znalazły się na celowniku specjalistów od promocji kieleckiego ratusza. Urzędnicy chcą reklamować region, jako miejsce przyjazne do uprawiania turystyki rodzinnej. Pomóc ma w tym system zachęt i nagród dla korzystających z oferty turystycznej Kielc i gmin ościennych. Powstanie też nowy portal, który zamieści informacje o najciekawszych atrakcjach. Inauguracja programu, który zatytułowano „Kielce -  Raj dla dzieci” odbędzie się 1 czerwca w Dzień Dziecka.

Autor: Wiktor Dziarmaga

30.11.2017 17:51

image KTT. Premiera Alicji w Krainie Czarów (28 stycznia 2017 r) Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Nowy portal, który będzie promował miasto zostanie podzielony na działy tematyczne z pogrupowanymi atrakcjami turystycznymi, sportowymi, kulturalnymi, w tym m.in. rezerwaty przyrody, muzea, baseny, parki tematyczne czy parki rozrywki. Katarzyna Telka, kierownik referatu sportu i turystyki w kieleckim ratuszu wyjaśnia, że po kliknięciu w daną lokalizację uzyskamy więcej informacji na temat danego miejsca. Poczytamy o jego historii i ciekawostkach z nim związanych.

W ramach projektu powstanie też tzw. Rodzinny Paszport Turystyczny, książeczka z opisem wybranych atrakcji z miasta. Osoby, które je odwiedzą i zdobędą pieczątki otrzymają drobne upominki i nagrody. Paszport będzie można otrzymać w wersji drukowanej w Regionalnym Centrum Informacji Turystycznej w Kielcach, a także podczas targów turystycznych.

Jednym z pomysłów jest także utworzenie bajkowego przewodnika dla dzieci - do pobrania w pliku PDF. Książeczka zawierać będzie legendy, zagadki i kolorowanki związane z atrakcjami Kielc i okolic. Przy tworzeniu projektu miasto współpracowało z operatorami atrakcji turystycznych oraz samorządowcami z gmin należących do Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego. Inauguracji projektu będzie towarzyszyć koncert w Amfiteatrze na kieleckiej Kadzielni. Kielecki Teatr Tańca Odegra spektakl Alicja w Krainie Czarów.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

rodzina Kadzielnia dzieci Kielecki Teatr Tańca Urząd Miasta Kielce RK Kielce
other news

Podobne wiadomości

Kraina czarów na scenie KTT

Kraina czarów na scenie KTT