Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Ma być ekologicznie i ciepło. W Bolminie skończono remont szkoły

Szkoła Podstawowa w Bolminie po kilkumiesięcznym remoncie, została ponownie uroczyście otwarta. W budynku wymieniono okna oraz centralne ogrzewanie. Ponadto ocieplono ściany oraz stropy. Placówka przeszła także termomodernizację.

Autor: Marcin Różyc

25.11.2017 16:15

image 25.11.2017 Bolmin. Szkoła podstawowa po termomodernizacji Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Ze zmian w szkole bardzo zadowoleni są jej uczniowie.  – Szkoła jest bardzo fajna, odnowiona. Będziemy przychodzić tu z przyjemnością. Wcześniej bywało tak, że w salach lekcyjnych było zimno. Teraz na pewno takie sytuacje się nie zdarzą – mówili uczniowie Szkoły Podstawowej w Bolminie naszemu reporterowi.

W uroczystościach wziął udział świętokrzyski kurator oświaty Kazimierz Mądzik. Jak powiedział, w szkole zastosowano nowoczesne technologie, które pomogą w ogrzewaniu i wentylacji budynku. – Jedynym problemem było to, że remont trwał długo, ale tak szerokiego zakresu robót nie dało się przeprowadzić w ciągu wakacji. Liczyliśmy się z tym. Dobrze, że udało się znaleźć pieniądze na tą inwestycję – powiedział Kazimierz Mądzik.

Dumny z efektu prac jest także Robert Jaworski, burmistrz miasta i gminy Chęciny. – To bardzo sympatyczny i radosny dzień dla uczniów i nauczycieli tej szkoły. Szkoła przeszła metamorfozę, która cieszy nas wszystkich, ale także lokalną społeczność – zaznaczył burmistrz.

Modernizacja szkoły w Bolminie kosztowała ponad 3 miliony złotych i została dofinansowana ze środków Unii  Europejskiej. Podobny remont na terenie gminy Chęciny realizowany jest też w Szkole Podstawowej w Starochęcinach. Prace w placówce powinny zakończyć się w maju następnego roku. Władze gminy planują wyremontować też szkołę w Polichnie.

Galeria zdjęć Bolmin. Szkoła podstawowa po termomodernizacji (25.11.2017) [Zdjęcia: 16]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Chęciny Bolmin Kazimierz Mądzik Robert Jaworski RK Kielce
other news

Podobne wiadomości

Chęciny zasłyną nie tylko z zamku [ZDJĘCIA]

Chęciny zasłyną nie tylko z zamku [ZDJĘCIA]

Sieć wodociągowa dotrze do kolejnych mieszkańców gminy Chęciny

Sieć wodociągowa dotrze do kolejnych mieszkańców gminy Chęciny

Chęciny najpiękniejsze są nocą

Chęciny najpiękniejsze są nocą

Dobra woda wróciła do gminy Chęciny

Dobra woda wróciła do gminy Chęciny