Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Maciej Giemza poleciał do Hiszpanii

Maciej Giemza z Orlen Team wyleciał w czwartek do Hiszpanii. Mieszkający w podkieleckim Piekoszowie 22-letni motocyklista, spędzi na Półwyspie Iberyjskim siedem dni. To oczywiście kolejny etap przygotowań do przyszłorocznego 40. Rajdu Dakar.

Autor: Rafał Szymczyk

23.11.2017 14:05

image Maciej Giemza, ORLENTeam - Afriquia Merzouga Rally 2017 Fot. / ORLENTeam

- Trenować będziemy w okolicach miasta Igualada w Katalonii - poinformował zawodnik reprezentujący na co dzień KTM Novi Korona Kielce.

 - Skupimy się na pracy z roadbookiem czyli ogólnie mówiąc na nawigacji. Przygotowania przebiegają zgodnie z planem. Jestem zadowolony z pracy, którą już wykonałem - dodał Maciej Giemza.

W 40. Rajdzie Dakar zawodnicy będą mieli do pokonania 14 odcinków, liczących łącznie ponad 8700 kilometrów. W środę miała miejsce oficjalna prezentacja trasy. Na uroczystości, która odbyła się w Pavillon d'Armenonville w Lasku Bulońskim, organizatorzy potwierdzili, że na starcie pojawią się 344 pojazdy, w tym m.in. 92 samochody, 143 motocykle i 50 quadów.  

Zgłoszeni zawodnicy pochodzą z 54 państw. Polacy to motocykliści Maciej Giemza, Paweł Stasiaczek, Jakub Piątek i Maciej Berdysz, quadowcy Rafał Sonik i Kamil Wiśniewski, samochodem jako kierowca pojedzie Jakub Przygoński, pilotami w innych załogach będą Sebastian Rozwadowski i Maciej Marton, a mechanikiem w ekipie jadącej ciężarówką - Michał  Wrzos.

Trasa jubileuszowego rajdu prowadzi z Peru przez Boliwię do Argentyny. Rajd Dakar rozpocznie się 6 stycznia w Limie, a zakończy 20 stycznia w Cordobie.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

KTM Novi rajdy enduro Maciej Giemza
other news

Podobne wiadomości

To już pewne. Maciej Giemza wystartuje w Rajdzie Dakar

To już pewne. Maciej Giemza wystartuje w Rajdzie Dakar

Giemza na mecie Marocco OiLibya Rally

Giemza na mecie Marocco OiLibya Rally

Maciej Giemza coraz wyżej

Maciej Giemza coraz wyżej

Maciej Giemza radzi sobie w Rajdzie Maroka

Maciej Giemza radzi sobie w Rajdzie Maroka