Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Kolejne produkty dołączyły do "Świętokrzyskiej Kuźni Smaków"

Szlak kulinarny „Świętokrzyska Kuźnia Smaków” powiększył się o 20 kolejnych podmiotów z powiatów: buskiego, starachowickiego, pińczowskiego i staszowskiego. Dołączyły one do istniejących 32 miejsc produkujących i serwujących tradycyjną żywność regionalną w powiatach: kieleckim, sandomierskim, ostrowieckim i opatowskim.

Autor: Ewa Okońska

14.11.2017 11:24 / Aktualizacja 14.11.2017 15:22

image Tokarnia. Wręczenie certyfikatów marki "Świętokrzyska Kuźnia Smaków". Prezentacja produktów Fot. Krzyszfof Bujnowicz / Radio Kielce

Certyfikat szlaku otrzymało m. in. Gospodarstwo Rybackie „Rytwiany”, wytwarzające rytwiańskiego karpia wędzonego. Reprezentująca gospodarstwo Krystyna Tyniec ma nadzieję, że dzięki przynależności do marki, produkt, który już otrzymał wiele nagród, będzie jeszcze bardziej spopularyzowany.

Szlak powstał trzy lata temu. Jego ideą jest promowanie miejsc, w których wytwarza się i podaje produkty tradycyjne: chleb, wędliny, sery, miody i wina oraz potrawy, charakterystyczne dla regionu świętokrzyskiego. Należą do niego rolnicy, właściciele gospodarstw agroturystycznych, rzemieślnicy i restauratorzy.

- Z myślą o turystach powstała mapa pokazująca te miejsca, a uczestnicy szlaku reklamują się nawzajem - mówi Barbara Płochocka z Winnicy Płochockich, która jest w „kuźni” od samego początku.

Imprezie w Tokarni, nad którą patronat honorowy objął minister rolnictwa i rozwoju wsi, towarzyszyła prezentacja oferty Świętokrzyskiej Kuźni Smaków.

Galeria zdjęć Tokarnia. Wręczenie certyfikatów marki "Świętokrzyska Kuźnia Smaków" (14.11.2017) [Zdjęcia: 34]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Tokarnia Świętokrzyska Kuźnia Smaków RK Ostrowiec Św. RK Starachowice RK Kielce
other news

Podobne wiadomości

Renesans świętokrzyskich smaków

Renesans świętokrzyskich smaków

Festiwal Smaków w Tokarni

Festiwal Smaków w Tokarni

Festiwal Smaków Klasztornych w Rytwianach

Festiwal Smaków Klasztornych w Rytwianach