Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Teatr Ecce Homo wystawił spektakl "Audycja"

Zabawny, lekki i przede wszystkim bardzo dynamiczny, tak najkrócej można opisać premierowy spektakl teatru Ecce Homo "Audycja", który zakończył tegoroczny, 17. Przegląd Teatrów Alternatywnych w Kielcach.

Autor: Katarzyna Prędotka

12.11.2017 21:44

image 19.03.2017 Kielce. Sztuka "Ecce Homo" w sali teatralnej kościoła św. Jadwigi Królowej. Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce
Komentarze

Przedstawienie powstało przy współpracy Kompanii Teatralnej Mamro z Warszawy, której członkowie zajęli się reżyserią oraz stworzeniem tekstu. Natomiast aktorzy należą do teatru Ecce Homo.

Grzegorz Reszka stworzył przedstawienie w wieku 16 lat, jednak dopiero teraz, po prawie trzech dekadach zdecydował się na jej upublicznienie. Reżyser Piotr Wawer powiedział, że próby były bardzo intensywnie. - Zespół, był jednym z bardziej zdyscyplinowanych, z którym miałem okazję podjąć współpracę - dodał.

Spektakl opowiada o grupie redaktorów, którzy mają za zadanie nagrać kolejny odcinek słuchowiska. Pojawia się jednak pewien problem - archiwalne nagrania zaginęły i trzeba było rozpisać scenariusz, posiłkując się tym, co zostało w pamięci. Każdy z bohaterów pamięta niewiele, a czasu jest jeszcze mniej, ponieważ - jak się okazuje - za chwile wchodzą na antenę.

Aktorzy biorący udział w spektaklu chcą, aby "Audycję" mogła zobaczyć widownia w całej Polsce.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Ecce Homo RK Kielce
icon-comment

Skomentuj ten wpis

other news

Podobne wiadomości

Młodzi przedstawią „Ecce Homo”

Młodzi przedstawią „Ecce Homo”

Teatr Ecce Homo zaprasza na Vattene

Teatr Ecce Homo zaprasza na Vattene

Dwa spektakle teatru Ecce Homo w Bazie Zbożowej

Dwa spektakle teatru Ecce Homo w Bazie Zbożowej

Ecce Homo najlepsze na festiwalu w Warszawie

Ecce Homo najlepsze na festiwalu w Warszawie