Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Legendarny pianista - wirtuoz oczarował kielecką publiczność

W Domu Środowisk Twórczych w Kielcach trwają, pełne atrakcyjnych koncertów Zaduszki Jazzowe. Doroczne, listopadowe spotkania improwizujących muzyków, mające już w Polsce 63-letnią tradycję, zainaugurował Tadeusz Rachoń. Grający solo muzyk udowodnił, że akordeon może być na wskroś jazzowym instrumentem.

Autor: Leszek Ślusarski

05.11.2017 09:40

image Adam Makowicz Fot. / palacykzielinskiego.pl

Gwiazdą pierwszego zaduszkowego wieczoru był Adam Makowicz. Legendarny pianista - wirtuoz, którego światowa kariera rozpoczęła się w 1977 roku od serii występów w Nowym Jorku i nagrania solowej płyty, oczarował publiczność niebywałym kunsztem w interpretacjach jazzowych standardów.

Równie ciepło przyjęto, prezentujące pastelowe brzmienia, „PKS Trio” złożone z młodych muzyków, którym przewodzi znakomity gitarzysta, współpracujący z czołówką polskich scen - Sebastian Ruciński. Artysta powiedział, że występ w Kielcach jest wyzwaniem, bo publiczność Pałacyku Zielińskiego ma wyjątkowy gust muzyczny i jest wymagająca.

Dziś, w Domu Środowisk Twórczych odbędą się dwa kolejne zaduszkowe koncerty. W pierwszym wystąpi niekonwencjonalnie śpiewający Jorgos Skolias, a w drugim, amerykański trębacz i kompozytor Gary Guthman zaprezentuje zespół złożony z czołowych polskich instrumentalistów. Z tą formacją zaśpiewa współautorka programu koncertu Sasha Strunin. Występ w Kielcach jest częścią trasy koncertowej promującej wspólną płytę artystów.

Początek o godzinie 17.00.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

zaduszki jazzowe RK Kielce Dom Środowisk Twórczych
other news

Podobne wiadomości

Zaduszki jazzowe w DŚT

Zaduszki jazzowe w DŚT

Zaduszki turystyczne w Ostrowcu

Zaduszki turystyczne w Ostrowcu

Poetyckie zaduszki w Sandomierzu

Poetyckie zaduszki w Sandomierzu