Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Zaduszki jazzowe w DŚT

W kieleckim Domu Środowisk Twórczych rozpoczną się dziś Zaduszki Jazzowe. Dla miłośników tego rodzaju muzyki organizatorzy przygotowali pięć, zróżnicowanych stylistycznie koncertów.

Autor: Leszek Ślusarski

04.11.2017 09:20

image 15.11.2014 Kielce. Zaduszki Jazzowe - Bracia Oleś i Jorgos Skolias Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Dziś i jutro fani jazzu spotkają się z wieloma znaczącymi artystami tego gatunku sztuki. Poznają także  młode, liczące się nie tylko na polskich scenach, godne uwagi talenty. Jak mówi Ryszard Pomorski, dyrektor Domu Środowisk Twórczych, tegoroczne „Zaduszki” cieszą się tak dużym zainteresowaniem, że nie ma już biletów na koncerty.

Dziś gwiazdą wieczoru będzie Adam Makowicz. Jego światowa kariera rozpoczęła się w 1977 roku od serii solowych występów w Nowym Jorku - artysta grał  m.in. w Carnegie Hall. Nagrana wówczas płyta, zwróciła na pianistę uwagę gwiazd amerykańskiego jazzu, które szybko zaczęły współpracę z Adamem Makowiczem.

Pierwszy wieczór kieleckich zaduszek jazzowych rozpocznie się w Domu Środowisk Twórczych o godzinie 17.00.

Natomiast jutro, o tej samej porze, kolejne „zaduszkowe” atrakcje: występ intrygującego wokalisty Jorgosa Skoliasa oraz koncert zespołu, którego liderem jest słynny amerykański trębacz Gary Guthman. Zaśpiewa z nim Sasha Strunin.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

zaduszki jazzowe RK Kielce Dom Środowisk Twórczych
other news

Podobne wiadomości

Jazzowe wieczory z gwiazdami [ZDJĘCIA]

Jazzowe wieczory z gwiazdami [ZDJĘCIA]

Jazzowe warsztaty w Teatrze Tańca

Jazzowe warsztaty w Teatrze Tańca