Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Dakar za dwa miesiące. Przygotowania Giemzy zgodnie z planem

Za nieco ponad dwa miesiące w stolicy Peru Limie, rozpocznie się 40. Rajd Dakar, w którym wystartuje m.in. mieszkający w podkieleckim Piekoszowie Maciej Giemza. 22-letni motocyklista Orlen Team jest w trakcie przygotowań do najważniejszej imprezy w swojej dotychczasowej karierze.

Autor: Rafał Szymczyk

02.11.2017 15:35

image Maciej Giemza, ORLENTeam - Afriquia Merzouga Rally 2017 Fot. / ORLENTeam

- Cały czas pracuję nad kondycją. Mam m.in. treningi w warunkach zbliżonych do startowych. Jeśli tylko pogoda pozwala wsiadam na motocykl, ale czekam już na wyjazd zagraniczny. W listopadzie wraz z ekipą przeniesiemy się najprawdopodobniej do Hiszpanii. Cały czas skupiam się na tym, że trening i zwody mogą doprowadzić mnie za parę lat na szczyt. Na takim etapie przygotowań sportowiec nie powinien raczej myśleć o innych rzeczach. Trzymam się planu, słucham trenerów oraz rodziców i dobrze na tym wychodzę - powiedział Maciej Giemza, który sezon 2017 zakończył z tytułem Mistrza Świata Cross Country w kategorii juniorów.

Dakar 2018 rozpocznie się 6 stycznia w Peru. Kierowcy po sześciu dniach jazdy wjadą na teren Boliwii. Rajd zakończy się 20 stycznia w argentyńskiej Cordobie. W ciągu czternastu dni uczestnicy pokonają około 10 tysięcy kilometrów.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

RK Kielce Maciej Giemza rajd motocyklowy
other news

Podobne wiadomości

To już pewne. Maciej Giemza wystartuje w Rajdzie Dakar

To już pewne. Maciej Giemza wystartuje w Rajdzie Dakar

Giemza na mecie Marocco OiLibya Rally

Giemza na mecie Marocco OiLibya Rally

Maciej Giemza coraz wyżej

Maciej Giemza coraz wyżej

Maciej Giemza radzi sobie w Rajdzie Maroka

Maciej Giemza radzi sobie w Rajdzie Maroka