Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Akcja "Znicz": co roku te same błędy. Alkohol, brawura, brak koncentracji

Wyłączając dzisiejszy tragiczny wypadek w Chańczy, dzień Wszystkich Świętych i ostatni weekend upłynęły raczej bezpiecznie na drogach naszego regionu. Do wczorajszego wieczora odnotowano 23 wypadki, w których zginęła jedna osoba, a 27 zostało rannych. To statystyki podobne do tych z roku ubiegłego.

Autor: Marek Orkisz

02.11.2017 11:03

image komisarz Tomasz Janik, zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Policjanci zatrzymali również 50 nietrzeźwych kierowców i odebrali 34 prawa jazdy za przekroczenie prędkości o co najmniej 50 km/h w terenie zabudowanym. 

Tomasz Janik z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach - mówi, że trudno wytłumaczyć takie zachowania. Nie wiadomo, dlaczego ktoś pod wpływem alkoholu siada za kierownicą. Być może liczy na to, że nie zostanie zatrzymany.  

Oceniając ruch pojazdów w okolicach cmentarzy gość Radia Kielce dodał, że zarówno kierowcy, jak i piesi popełniają co roku te same błędy. Piesi zastawieni kwiatkami nie zwracają uwagę na jadące samochody i próbują przejść przez jezdnie nie bacząc na pojazdy.

Z kolei kierowcy są tak skoncentrowani na poszukiwaniu miejsca do postawienia samochodu, że nie widzą pieszych i innych użytkowników dróg. W takiej sytuacji łatwo o wypadek, czy stłuczkę.

Podczas akcji "Znicz" bezpieczeństwa na świętokrzyskich drogach pilnuje ponad tysiąc policjantów.

Posłuchaj Rozmowy Dnia:

icon-tag

Tagi do tego wpisu

policja akcja "Znicz" RK Kielce Wszystkich Świętych 2017
other news

Podobne wiadomości

Tragedia na drodze. Nie żyje czwarta osoba

Tragedia na drodze. Nie żyje czwarta osoba

Akcja

Akcja "Znicz": pijani kierowcy i piraci drogowi nadal zmorą

Akcja

Akcja "Znicz". Nie przeceniajmy swoich umiejętności

Akcja

Akcja "Znicz" rozpoczęta. Policja apeluje o rozsądek