Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

"Białe soboty" w Ostrowcu. Najpierw badania, później konsultacje

Starostwo powiatowe w Ostrowcu Świętokrzyskim zorganizowało dwie "białe soboty". Dzięki akcji 50 osób zostało przebadanych pod kątem profilaktyki kardiologicznej. Pacjenci najpierw robili analizę krwi i ekg. Podczas następnej "białej soboty" przychodzili z wynikami na konsultacje do lekarza.

Autor: Anna Głąb

28.10.2017 17:14

image 06.05.2017 Kielce. Biała sobota w Radiu Kielce. Badania i porady lekarskie. Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Doktor Bożena Kubicka, która diagnozowała pacjentów zaznacza, że taki sposób profilaktyki daje szansę na szybkie wykrycie chorób układu krążenia. Duża grupa badanych dostała skierowania na pogłębioną diagnostykę kardiologiczną, zdarzały się również przypadki leczenia szpitalnego. Jak podkreśla, objawy, które powinny nas zaniepokoić to ból w klatce piersiowej, szybkie męczenie się, czy duszność.

Pacjenci zapisywani byli na konkretną godzinę, dzięki temu nie tworzyły się kolejki. Pani Barbara przyszła na badanie z mężem. Akcję organizowaną przez starostwo uważa za bardzo korzystną – badania są wykonywane bez kolejki, a czas oczekiwania na wizytę u specjalisty nie jest długi.

Projekt realizowany był we współpracy ze szpitalem w Ostrowcu. Po stronie lecznicy było wykonanie badań, starostwo zapewniło konsultacje kardiologiczne. Już są zapowiedzi kolejnych podobnych akcji.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Ostrowiec biała sobota RK Ostrowiec Św.