Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Koncerty, warsztaty i wernisaż podczas zaduszek jazzowych w Pińczowie

Wielu znakomitych artystów weźmie udział w rozpoczynających się dziś Pińczowskich Zaduszkach Jazzowych. Już po raz trzynasty tamtejsze Samorządowe Centrum Kultury zorganizowało zaduszkowe spotkania z muzyką improwizowaną, w trakcie których zaprezentują się cenieni w kraju i poza granicami artyści.

Autor: Leszek Ślusarski

28.10.2017 11:33

image Zaduszki jazzowe. Pińczów 2017 Fot.

Pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym imprezy, jest, wywodzący się z Pińczowa pianista i kompozytor, a także jego Honorowy Obywatel - Artur Dutkiewicz.

Trio Artura Dutkiewicza otworzy tegoroczne Zaduszki Jazzowe w Pińczowie muzyką z najnowszej płyty zespołu, znakomicie przyjętej przez krytyków i prezentowanej w ostatnich miesiącach w wielu krajach świata.

Podczas kolejnego koncertu publiczności da się poznać amerykański muzyk, śpiewający wirtuoz gitary Regi Wooten, który zagra w trio z polskimi instrumentalistami.

W przerwie między koncertami odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Andrzeja Mochonia "Jazz. W dużym formacie", a finałem pierwszego dnia "Zaduszek” będzie jam session.

Jak mówi Iwona Senderowska, dyrektor Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury - różnorodna oferta stylistyczna 13. Zaduszek Jazzowych została w tym roku znacznie wzbogacona. - Zostaną zorganizowane dodatkowe warsztaty wokalne oraz warsztaty perkusyjne, które będą okazją do współdziałania z młodymi muzykami naszego regionu - dodała Iwona Senderowska.

Warsztaty wokalne prowadzi coraz bardziej licząca się w świecie polska wokalistka jazzowa Karo Glazer. Niedzielny występ artystki, wraz z zespołem, będzie zwieńczeniem Pińczowskich Zaduszek Jazzowych. Wcześniej zaprezentuje się kwartet Gniewomira Tomczyka, który w niedzielne przedpołudnie poprowadzi zajęcia z młodymi perkusistami.

Zaduszkowe koncerty w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury, w sobotę i niedzielę rozpoczynać się będą o godzinie 18.00.  Pińczowskim Zaduszkom Jazzowym patronuje m. in. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.    

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Pińczów zaduszki jazzowe
other news

Podobne wiadomości

Pełne koncertów Zaduszki Jazzowe w Ostrowcu

Pełne koncertów Zaduszki Jazzowe w Ostrowcu

Zaduszki Jazzowe w Pińczowie

Zaduszki Jazzowe w Pińczowie

Zaduszki Jazzowe w DŚT

Zaduszki Jazzowe w DŚT