Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Podwyżki dla każdego albo strajk

Personel Świętokrzyskiego Centrum Psychiatrii w Morawicy grozi strajkiem ostrzegawczym, o ile dyrekcja lecznicy nie spełni postulatów protestujących. Związki zawodowe działające w szpitalu żądają wypłaty podwyżek w wysokości 200 zł dla wszystkich pracowników i dodatkowo 300 zł dla pielęgniarek zatrudnionych w centrum. Wzrostu wynagrodzeń domagają się również lekarze.

Autor: Iwona Murawska

26.10.2017 15:14

image 23.06.2017 Kielce. Stop niedofinansowaniu psychiatrii. Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce
Komentarze

Zbigniew Jaros z NSZZ "Solidarność" w szpitalu informuje, że jeżeli do 10 listopada dyrekcja nie zrealizuje tych postulatów, pracownicy przystąpią do strajku ostrzegawczego. - Nie wykluczamy także odejścia od łóżek pacjentów. Nie chcielibyśmy, żeby do takiej sytuacji doszło, ale będziemy zmuszeni tak postąpić – stwierdził Zbigniew Jaros.

Jak przyznaje Elżbieta Pląder, zastępca dyrektora Świętokrzyskiego Centrum Psychiatrii w Morawicy, w czerwcu zawarte zostało porozumienie między zarządem placówki, a pracownikami, ale negocjowany kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia został zwiększony o 5 mln złotych, a nie 10 mln, czego oczekiwał zarząd szpitala.

- Na pewno nie sprostamy tym oczekiwaniom, które przedstawiają związki zawodowe. Czekamy do końca listopada. Wówczas NFZ być może przedstawi nam jakąś propozycję na przyszły rok – mówi Elżbieta Pląder.

Tymczasem Małgorzata Kiebzak, dyrektor świętokrzyskiego oddziału Funduszu wyjaśnia, że jest już po wstępnym sporządzeniu planu zakupu świadczeń i w budżecie nie ma pieniędzy na zwiększenie kontraktu dla Morawicy.

- W naszym planie mamy nie tylko psychiatrię, ale także inne rodzaje świadczeń, które wymagały dofinansowania. Bez zwiększenia funduszy w planie na 2018 rok nie ma możliwości ponownego  zwiększenia puli dla centrum w Morawicy. Natomiast zauważyliśmy, że szpital wykonuje za mało świadczeń medycznych w porównaniu z kwotą otrzymaną od nas – dodaje Małgorzata Kiebzak.

Jak informowaliśmy, w czerwcu pomiędzy dyrekcją szpitala, a urzędem marszałkowskim, który jest organem prowadzącym centrum psychiatrii, zapadło porozumienie o wzroście wynagrodzenia dla każdego z pracowników o 500 zł. Tymczasem, pensje wzrosły, ale nie o ustaloną kwotę i w dodatku nie wszystkim pracownikom.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

NFZ NSZZ Solidarność Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego Morawica pielęgniarki Świętokrzyskie Centrum Psychiatrii w Morawicy
other news

Podobne wiadomości

Za niskie podwyżki dla pracowników szpitala. Będzie strajk?

Za niskie podwyżki dla pracowników szpitala. Będzie strajk?

NFZ zapłaci za nadwykonania. Wzrosną pensje w szpitalu?

NFZ zapłaci za nadwykonania. Wzrosną pensje w szpitalu?

Pikieta przed NFZ. Za mało pieniędzy na psychiatrię?

Pikieta przed NFZ. Za mało pieniędzy na psychiatrię?

Pikieta o podwyżki w Centrum Psychiatrii

Pikieta o podwyżki w Centrum Psychiatrii